Český mentoringový program

Fórum 50 % spouští unikátní mentoringový program mezi českými političkami. Využijte jedinečné možnosti sdílet vzájemně své zkušenosti z politiky a přihlašte se do tohoto programu.

Cílem programu je zvýšit zastoupení žen v české politice pomocí vzájemného předávání zkušeností mezi političkami a aktivními ženami se zájmem o veřejné dění. Mentorkami" budou zkušené ženy z různých úrovní politiky napříč politickým spektrem. Jako „mentee“ se mohou přihlásit začínající političky a ženy se zájmem o vstup do politiky.

Program bude trvat celkem 15 měsíců, během nichž budou mentoringové páry v kontaktu osobně i prostřednictvím emailu, telefonu či skypu. Tento program navazuje na probíhající mezinárodní mentoringový program se skandinávskými političkami, se kterými bude možnost se setkat. Mentoringový program čerpá z expertízy a zkušeností dánské organizace Kvinfo, která má v této oblasti mnohaleté zkušenosti.

Program je otevřený političkám z různých úrovní politiky a různých politických stran. V pilotním programu se vytvoří celkem 10 párů, nicméně další zájemkyně budou zahrnuty do mentoringové sítě a budou mít možnost zapojit se do některých aktivit (např. semináře v Poslanecké sněmovně). V budoucnu pak plánujeme v programu pokračovat a otevřít ho dalším zájemkyním.

Jak se mohu přihlásit? 

Pokud jste zkušená politička a máte zájem se do programu přihlásit jako mentorka, zašlete prosím Váš životopis na adresu jaklova@padesatprocent.cz a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentorky: zde

Pokud jste začínající politička, nebo aktivní žena se zájmem o vstup do politiky a chcete se do programu přihlásit jako mentee, zašlete prosím Váš životopis na adresu mottlova@padesatprocent.cz a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentee: zde

Informace z dotazníku a životopisu využijeme v souladu se zákonem pro ochranu osobních údajů pouze pro nalezení vhodné mentorky/mentee a Váš kontakt za účelem pozvání na akce spojené s mentoringovým programem.

Termíny: 

Přihlásit se můžete do 23.1.2015. Po vyhodnocení přihlášek se Vám ozveme a případně s Vámi domluvíme termín telefonického rozhovoru a další postup. Informační setkání vybraných kandidátek na mentees proběhne 18. 2. 2015 od 17:00 a vybraných mentorek 24.2. od 17:00 - obojí v prostorách Fóra 50 % na adrese Plzeňská 66, Praha 5.

V případě jakýchkoli dotazů se prosím obracejte na koordinátorky programu:

Markétu Mottlovou mottlova(@)padesatprocent.cz nebo

Halku Jaklovou jaklova(@)padesatprocent.cz

loga-donori-osf-a-nf-jpg-mensi-480x94-.jpgProjekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondůČeský mentoringový program 2/2015   (fotek: 19)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!