www.padesatprocent.cz › Stále se můžete hlásit do mentoringového programu - prodlouženo do 23.1.

Stále se můžete hlásit do mentoringového programu - prodlouženo do 23.1.

Pokud jste se ještě nepřihlásila do mentoringového programu, máte stále možnost. Termín pro přihlašování byl prodloužen do 23.1. Nenechte si ujít příležitost sdílet zkušenosti se zkušenými političkami. Více informací zde.

Fórum 50 % spouští unikátní mentoringový program mezi českými političkami. Využijte jedinečné možnosti sdílet vzájemně své zkušenosti z politiky a přihlašte se do tohoto programu.

Cílem programu je zvýšit zastoupení žen v české politice pomocí vzájemného předávání zkušeností mezi političkami a aktivními ženami se zájmem o veřejné dění. Mentorkami" budou zkušené ženy z různých úrovní politiky napříč politickým spektrem. Jako „mentee“ se mohou přihlásit začínající političky a ženy se zájmem o vstup do politiky.

Program bude trvat celkem 15 měsíců, během nichž budou mentoringové páry v kontaktu osobně i prostřednictvím emailu, telefonu či skypu. Tento program navazuje na probíhající mezinárodní mentoringový program se skandinávskými političkami, se kterými bude možnost se setkat. Mentoringový program čerpá z expertízy a zkušeností dánské organizace Kvinfo, která má v této oblasti mnohaleté zkušenosti.

Program je otevřený političkám z různých úrovní politiky a různých politických stran. V pilotním programu se vytvoří celkem 10 párů, nicméně další zájemkyně budou zahrnuty do mentoringové sítě a budou mít možnost zapojit se do některých aktivit (např. semináře v Poslanecké sněmovně). V budoucnu pak plánujeme v programu pokračovat a otevřít ho dalším zájemkyním.

Jak se mohu přihlásit? 

Pokud jste zkušená politička a máte zájem se do programu přihlásit jako mentorka, zašlete prosím Váš životopis na adresu jaklova@padesatprocent.cz a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentorky: zde

Pokud jste začínající politička, nebo aktivní žena se zájmem o vstup do politiky a chcete se do programu přihlásit jako mentee, zašlete prosím Váš životopis na adresu mottlova@padesatprocent.cz a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentee: zde

Informace z dotazníku a životopisu využijeme v souladu se zákonem pro ochranu osobních údajů pouze pro nalezení vhodné mentorky/mentee a Váš kontakt za účelem pozvání na akce spojené s mentoringovým programem.

Termíny: 

Přihlásit se můžete do 23.1.2015. Po vyhodnocení přihlášek se Vám ozveme a případně s Vámi domluvíme termín telefonického rozhovoru a další postup. Informační setkání vybraných kandidátek na mentees proběhne 18. 2. 2015 od 17:00 a vybraných mentorek 24.2. od 17:00 - obojí v prostorách Fóra 50 % na adrese Plzeňská 66, Praha 5.

V případě jakýchkoli dotazů se prosím obracejte na koordinátorky programu:

Markétu Mottlovou mottlova(@)padesatprocent.cz nebo

Halku Jaklovou jaklova(@)padesatprocent.cz

loga-donori-osf-a-nf-jpg-mensi-480x94-.jpg

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!