www.padesatprocent.czMentoring, kvóty, legislativa › Mentoringové programy

Mentoringové programy

 

Fórum 50 % od roku 2015 pořádá mentoringové programy, určené pro ženy se zájmem o veřejné dění.

Na počátku byla spolupráce s dánskou organizací Kvinfo, která nám předala svoji dlouholetou expertízu a zkušenost s mentoringem.

Našimi mentoringovými programy prošly desítky účastnic v rolích mentorek i mentees, vesměs ženy se zájmem o politiku či veřejné dění obecně, včetně zkušených političek z České republiky i ze severských zemí (Norska a Dánska). Cílem mentoringu tak, jak jej praktikujeme, je vzájemná podpora, předávání zkušeností a informací mezi zkušenějšími – tzv. mentorkami a méně zkušenými ženami – tzv. mentees. Mentoringové páry jsou v kontaktu osobně i prostřednictvím e-mailu, telefonu, či skypu, frekvence setkávání záleží na jejich domluvě. Spolupráce trvá většinou 1 rok, některé páry však zůstávají nadále v kontaktu.

Ohlasy účastnic

"Zkušenosti, které jsem získala díky programu, a to zejména z oblasti politické kultury, demokratických principů, sociální politiky, rovných příležitostí, atd., to vše je pro mne motivací pro politickou angažovanost, a to s vědomím, že změny v české společnosti jsou tzv. běh na dlouhou trať." (Monika Červíčková – mentee, zakladatelka neziskové organizace Plus 50, politička)

"Je to veliká podpora pro ty méně zkušené i pro ty zkušenější, děkuji." (Michaela Roubíčková, mentee, zastupitelka)

Zájemkyním o mentoring Fórum 50 % poskytne několikahodinové praktické školení o obsahu mentoringu, výhodách, možnostech a úskalích. Dále nabízíme zkontaktování a spárování s vhodným protějškem a průběžnou podporu v průběhu mentoringového vztahu formou společných setkávání, konzultací a pomoci v případě nejasností či problémů. Zájemkyně o mentoring zahrneme do databáze a kromě mentoringu je zveme na další akce, které pořádáme.

Jak se mohu přihlásit do aktuálního mentoringového programu?

V roce 2018 otevíráme nový mentoringový program "Spoluprací k úspěchu", který je určen zájemkyním o veřejné dění - v neziskovém sektoru či v politice. Přihlašovat se do něj můžete právě teď. Více informací naleznete zde.

Přihlásit se můžete do 20. 11. 2017. Po vyhodnocení přihlášek se Vám ozveme a případně s Vámi domluvíme termín telefonického rozhovoru a další postup. Informační setkání vybraných kandidátek se bude konat v prosinci 2017 v Karlových Varech, Mníšku pod Brdy a Chrudimi.

Přihláška pro mentorky: ZDE

Přihláška pro mentee: ZDE

V případě jakýchkoli dotazů se prosím obracejte na koordinátorku programu Halku Jaklovou jaklova(@)padesatprocent.cz nebo Markétu Mottlovou mottlova(@)padesatprocent.czMentoringový program - závěrečné setkání   (fotek: 18)Mentoringový seminář září 2014   (fotek: 6)Mezinárodní mentoring - cesta do Norska   (fotek: 5)

Mentee Dita Výborová s mentorkou Hilde Thorkildsen
Jednání regionální rady.
Třídírna odpadu
Základní škola.
Nízkoprahové centrum.

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!