www.padesatprocent.czO násProjektyZapojte se! Účastí ve veřejném životě na trh práce › Mentoringový program "Spoluprací k úspěchu"

Mentoringový program "Spoluprací k úspěchu"

Fórum 50 % spouští unikátní mentoringový program pro zájemkyně o práci v neziskovém sektoru nebo v politice. Využijte jedinečné možnosti sdílet vzájemně své zkušenosti a přihlaste se do tohoto programu.

Jak funguje mentoring?

Cílem je vzájemné předávání informací, kontaktů a zkušeností mezi mentorkami a aktivními ženami se zájmem o veřejné dění.

„Mentorkami" mohou být aktivní ženy s praktickou zkušeností z neziskových organizací, nebo působení v politice. Jako „mentee“ se mohou přihlásit ženy se zájmem o práci v neziskovém sektoru, nebo ženy se zájmem o vstup do politiky. Je potřeba splnit také jednu z následujících podmínek účasti: buď rodičovství (alespoň jedno dítě do 15 let věku), nebo věk 55 a více.

Přínosy mentoringu:

 • vzájemné předávání zkušeností
 • seznámení se zajímavými a inspirativními ženami
 • nové podněty pro Vaši práci
 • konkrétní rady a konzultace Vašich problémů
 • nové kontakty i přátelství
 • podpora a motivace k další práci
 • zvýšení sebevědomí

Program bude trvat celkem 12 měsíců – od ledna do prosince 2018. Během něj budou mentoringové páry v kontaktu osobně i prostřednictvím emailu, telefonu, či skypu. Program bude probíhat ve 4 krajích – Karlovarském, Pardubickém, Středočeském a Moravskoslezském. Společné akce se budou konat v Karlových Varech, Pardubice a Mníšku pod Brdy. Mentoringové páry se mohou setkávat kdekoliv bez omezení.

Komu je mentoring určen?

Program je otevřený ženám se zájmem o práci ve veřejném životě, např.:

 • práci s různými tématy v neziskovém sektoru (vzdělávání, ekologie atd.)

 • práci na komunální úrovni politiky (práci v komisích, zastupitelstvu atd.)

V programu z přihlášených zájemkyň vybereme a vytvoříme celkem 20 párů, další zájemkyně budou zahrnuty do mentoringové sítě a budou mít možnost zapojit se do některých aktivit Fóra 50 % (např. síťovacích setkání či vzdělávacích programů).

Jak se mohu přihlásit?

Pokud máte zkušenost z neziskového sektoru, nebo z politiky a máte zájem se do programu přihlásit jako mentorka, zašlete prosím Váš životopis na adresu jaklova(@)padesatprocent.cz z a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentorky: ZDE

Pokud jste žena se zájmem o působení v neziskovém sektoru, nebo vstup do politiky a chcete se do programu přihlásit jako mentee, zašlete prosím Váš životopis na adresu jaklova(@)padesatprocent.cz a vyplňte následující on-line přihlášku:

Přihláška pro mentee: ZDE

Termíny:

Přihlásit se můžete do 31. 12. 2017. Po vyhodnocení přihlášek se Vám ozveme a případně s Vámi domluvíme termín telefonického rozhovoru a další postup.

Úvodní informační setkání:

 • Karlovy Vary, 6. prosince 2017, MC Karlovy Vary, Mozartova 6
 • Mníšek pod Brdy, 8. prosince 2017, MC Oáza, V Lipkách 610
 • Pardubice, 13. prosince 2017, Centrum pro rodinu Sluníčko, Palackého 2411

V případě jakýchkoli dotazů se prosím obracejte na Markétu Mottlovou mottlova@padesatprocent.cz

Níže se můžete podívat na fotky z minulých mentoringových programů Fóra 50 %.Mentoringový program - závěrečné setkání   (fotek: 18)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!