Project Recognize, Resist, Rise Up: Tackling Gender-Based Violence against Women in Politics

The project addresses gender-based violence (GBV) targeting women in political roles. Its objectives are to enhance the safety and participation of women in politics, mitigate GBV barriers, and promote gender equality in political leadership. This will be achieved through data collection, advocacy, training, and public engagement.

Celý článek >>

Aktuality

Diskuse o roli žen v mírotvorném procesu

(1.9.07)
 
Obrázek “/imgs/Logo_forum2000.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.9. října pořádá naše organizace ve spolupráci s Fórem 2000 kulatý stůl o roli žen v mírotvorných procesech pod názvem: Export of Respect and Trust - Women and Gender in the Peacemaking?Diskuse proběhne od 16:30 hodin v prostorách Goethe institutu. Celý večer se bude hovořit pouze anglicky bez tlumočení do češtiny.
Celý článek >>
 

Chcete se stát matkou? Do Afriky nejezděte!

(27.8.07) WURN: Nejlepší a nejhorší místo být matkou
Na serveru WURN byl nedávno zveřejněn světový žebříček míst hodnocených podle toho, jakou péči a podmínky na tom kterém místě mají matky. Hodnocení již poosmé provedla organizace Save The Childern.

 

Celý článek >>
 

Postavy čtyř biblických žen z pohledu feministické teologie

(10.8.07)

Recenze knihy Ann Belford Ulanov, Pramatky Ježíše Krista1 (One Woman Press, Praha 2003)

Celý článek >>
 

Pozvání na konferenci

(9.8.07)

Dovolujeme si Vás pozvat na jednodenní konferenci “Podpora žen ve vstupu do politiky: možnosti uplatnění pozitivních nástrojů” s mezinárodní účastí uskutečněnou pod záštitou ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamily Stehlíkové, za podpory Nadace Open Society Fund Praha a ve spolupráci se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR a Úřadem vlády ČR v rámci iniciativy "2007- Evropský rok rovných příležitostí pro všechny" .

Celý článek >>
 
| 1 | .. | 240 | | 242 | | 244 | .. | 286 |

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit Fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!