www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Zuzana Brzobohatá

Představujeme kandidátky do EP: Zuzana Brzobohatá


Druhá žena, která kandiduje do Evropského parlamentu za ČSSD je Zuzana Brzobohatá.

Zuzana Brzobohatá se narodila 11. července 1962 v Brně. Své vysokoškolské studium úspěšně zakončila v roce 1985 na Fakultě elektrotechniky Vysokého učení technického v Brně v oboru počítače. Pak pokračovala na postgraduální studium počítačových sítí na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně, které úspěšně zakončila v roce 1996. A taktéž na Fakultě stavební VUT v Brně v učitelství odborných předmětů, a to roku 1999. Již v roce 1995 začala vyučovat výpočetní techniku na střední škole a odborném učilišti a to až do roku 2000.

Politicky se začala angažovat v roce 1998 a to ve správě města Tišnova, kde působila dva roky, a v tom roce vstoupila do ČSSD. Poté zastávala funkci ředitelky kabinetu ministra financí mezi lety 2002-2006. Poslankyní Poslanecké sněmovny ČR byla mezi lety 2008-2009. A byla v zastupitelstvu Jihomoravského kraje až do roku 2012. Do Evropského parlamentu kandidovala úspěšně poprvé v roce 2009. Byla zde v Rozpočtovém výboru, též ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu a zabývala se vztahy se Švýcarskem, Norskem, Austrálií, Novým Zélandem a Japonskem. Usilovala i o obhájení postu europoslankyně v roce 2014, ale nebyla zvolena. Letošních voleb do Evropského parlamentu se bude tak účastnit potřetí.

Zajímá ji problematika rovnosti pohlaví, ochranou přírody – již od roku 1990 působí v Hnutí Brontosaurus, aktivního stárnutí a podpory aktivního občanství. Byla proti schválení dohody ACTA.

 

Zdroje:

https://padesatprocent.cz/cz/europoslankyne-za-cr-zuzana-brzobohata, http://www.europarl.europa.eu/meps/cs/96716/ZUZANA_BRZOBOHATA/history/7


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!