www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Martina Dlabajová

Představujeme kandidátky do EP: Martina Dlabajová


Druhou ženou na kandidátce ANO je stávající europoslankyně Martina Dlabajová.

Martina Dlabajová

  • nestranička za ANO, 2. místo na kandidátní listině

Martina Dlabajová se narodila 26. července 1976 ve Zlíně. V roce 1994 odmaturovala na zlínském gymnáziu a poté začala studovat na Fakultě politologie na Univerzitě v Padově v Itálii, konkrétně politické vědy se specializací na Evropskou Unii. V roce 2000 zde obdržela titul doktorky politologie.

První firmu založila v Itálii, poskytovala mezinárodní a projektové poradenské služby pro investory a podnikatele. Další společnosti pak již založila v České republice a na Slovensku. Poté byla pár let zaměstnána jako koordinátorka zastoupení Zlínského kraje a Olomouckého kraje při Evropské Unii v Bruselu, ppůsobila také jako projektová manažerka ve vládní agentuře CZECHINVEST. Od roku 2013 působila v čele Krajské hospodářské komory Zlínského kraje. Mimo jiné se zabývala rozvojem kultury v rámci kulturní organizace při Honorárním konzulátu ČR v Udine v Itálii. Taktéž byla spoluzakladatelkou a ředitelkou nevládní organizace Zlínský zámek. A mezi lety 2013 a 2014 byla prezidentkou Rotary klubu Zlín, kterého je členkou.

Politickou kariéru zahájila svým zvolením do Evropského parlamentu jako nestranička za hnutí ANO v roce 2014. Letos se bude snažit svoji funkci obhájit. Jakožto členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci se zabývá podporou zaměstnanosti mladých lidí, kdy založila projekt motivačních stáží PročByNe? pro tuto cílovou skupinu. Za její aktivity v této oblasti získala cenu MEP Award.

Zdroje:

https://padesatprocent.cz/cz/solo-pro-sopran-martina-dlabajova

https://www.dlabajova.eu/public/download/dlabajova_cv.pdf

https://www.dlabajova.eu/kdo-jsem

http://www.europarl.europa.eu/meps/cs/124709/MARTINA_DLABAJOVA/cv#mep-card-content


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!