Významné světové političky: Kamla Persad-Bissessar


V dalším díle seriálu o významných světových političkách představujeme premiérku Trinidadu a Tobaga.

Kamla Persad-Bissessar, premiérka, Trinidad a Tobago

Kamla Persad-Bissessar byla první ženou v Trinidadu a Tobagu na postu generální prokurátorky, roce 1995 a později první premiérkou v Trinidadu a Tobagu. Roku 1996 byla jmenována ministryní pro právní záležitosti až do roku 1999. Navíc se roku 1999 stala ministryní školství.

Navštěvovala Střední průmyslovou školu a později univerzitu v Západní Indii, kde získala titul z bakalářského umění (1974) a diplom v oboru vzdělávání (1976). Působila jako lektor v oboru lingvistiky v St Augustine (University of the West Indies) a učila na Vysoké škole hinduistické Lakshmi pro dívky. Byla také sociální pracovnicí ve spolupráci s the Church of England Children's Society v Londýně.

V roce 1985 se Persad-Bissessar rozhodla věnovat kariéře v právu. Nastoupila na Hugh Wooding Law School, kde byla jmenována za nejlepšího studenta na studiu o dva roky později. Pracovala v komorách pana Ramesh Lawrence Maharaj, než začala svou praxi sama od roku 1988. Kamla Persad-Bissessar vstoupil do politiky v roce 1987, kdy se stala radní krajské rady Národní aliance pro obnovu svatého Patrika. V listopadu 1994 byla jmenována jako opoziční senátorka a v listopadu 1995 a 2000 byla zvolena jako zástupce v Evropském parlamentu pro Sipariu. Národní komise pro UNESCO rovněž spadá do pravomoci paní Persad-Bissessar. Má také zájem o sociální práci a rovné příležitosti pro ženy. V minulosti působila jako tajemnice a místopředsedkyně Národní organizace pro ženy.

Zdroj:

http://www.newsofap.com/art-337-kamla-persad-bissessar-biography-profile.html


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

duben 132024