Večer španělského filmu

Velvyslanectví Španělského království v Praze, kino Aero a Fórum 50 % vás srdečně zvou na večer španělského filmu. Ten se uskuteční 5. května od 18hod v kině Aero. Stáhněte si pozvánku.

Velvyslanectví Španělského království v Praze, kino Aero a Fórum 50 % vás srdečně zve na večer španělského filmu. Ten se uskuteční 5. května od 18hod v kině Aero.

Na programu je promítání dvou španělských filmů v české premiéře. Ten první s názvem Mé jméno je Juani (Yo Soy La Juani) zobrazuje příběh dvou dospívajících dívek, jež opouští domov a hledají uplatnění v Madridu. Ukazuje nástrahy velkoměsta a hledání vlastní identity v podání režiséra Bigase Luny. Druhý film, Sedm kulečníkových stolů, byl nominovaný na Oscara a navržený na 10 Goya cen. Vyniká nejen hereckými výkony, ale je také ukázkou mistrovského umění režisérky Gracii Querejeta.

Po prvním filmu bude následovat diskuse o postavení žen ve španělské a české společnosti, genderové rovnosti jako jedné z priorit španělského předsednictví EU a zastoupení žen v rozhodovacích pozicích ve Španělsku a České republice. Diskuse se zúčastní zástupkyně velvyslance Španělského království v Praze, paní Marta Ruiz Minguez .

Program:
18:00 Zahájení večera
18:05 Yo Soy La Juani
19:45-20:45 diskuse
21:00-23:00 Siete Mesas de Billar Francés

Upozornění: je možné přijít pouze na část večera.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!