Nadějná politička Petra Kořínková

Petra KořínkováPetra Kořínková
starostka obce Stolany
Od roku 2002 do roku 2006 byla místostarostkou obce a v roce 2006 byla zvolena starostkou obce Stolany a pro tuto funkci byla uvolněna. Není členkou žádné politické strany.


Rozhovor nám Petra Kořínková poskytla v rámci Soutěže o nadějnou političku do 35 let za rok 2008

1. Jak jste se k politice dostala?
Do obce Stolany jsem se přivdala ve svých dvaceti letech a za krátko jsem byla oslovena, zda bych nechtěla psát kroniku obce. Přijala jsem a začala jsem zjišťovat co se v obci Stolany všechno děje. Když jsem pak byla v roce 2002 oslovena pro kandidaturu do zastupitelstva obce, tak jsem souhlasila se slovy“ Ale budu Vám do všeho mluvit!“

2. Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?
Od roku 2002 do roku 2006 jsem byla místostarostkou obce a v roce 2006 jsem byla zvolena starostkou obce Stolany a pro tuto funkci jsem byla uvolněna.

3. Co Vás na politické práci baví?
Svou práci beru jako zábavu, někdy adrenalinový sport, jindy zase jako psychologickou poradnu, či pořadatelskou agenturu. Mám v životě ráda změny, poznávání a ráda se učím novým dovednostem. Snažím se vžít do pocitů občanů a ráda bych jim vyhověla dříve, než s problémem příjdou oni za mnou.

4. Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?
Když příjdu domů s pocitem, že dnes to bylo super a všechno vychází podle mých představ .Úspěchem je úsměv lidí, které potkám cestou z úřadu domů. Spokojené děti  na novém hřišti, prostě pohodová atmosféra v obci. Práce , která za mnou stojí navázala logicky na vynikající práci předchozího starosty. Nyní se ale můžeme v obci pochlubit kompletně zrekonstruovanými prostorami sportovního areálu a novým dětským hřištěm pro veřejnost, novou střechou na budově školy, všude je upravená veřejná zeleň, jsou vysázena dvě stromořadí, obec se díky dvěma velkým dřevěným pohádkovým postavám stala atraktivnější. Školka má nové sociálky, nový nábytek, škola nové počítačové vybavení, připravujeme projekt na odbahnění rybníků a odkanalizování obce, a tak bych mohla dál pokračovat ...

5. Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?
Nejsem členkou žádné politické strany.

6. Máte nějaký svůj politický sen?
Ano, aby obce nemusely žádat o dotace, ale aby byly finančně samostatné. Jsem přesvědčena, že to není jen idea.

7. Máte nějaký svůj politický vzor?
Ne, řídím se vlastním rozumem a citem.

8. Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?
Žen je v politice málo, protože  spousta z nic má zažitý názor, že mají být doma s dětmi, vařit, prát a uklízet, nebo se prostě bojí prosadit svůj názor navenek. Ale ono se to změní. Dnešní mládež je mnohem víc dravější a nebojí se říkat svůj názor nahlas. Však ono to půjde, uvidíme za pár let.

9. Co je podle Vás politika?
V mém případě je to především služba lidem, hledání kompromisů rozumnou cestou, schopnost naslouchat druhým, pojímání obrovského množství důležitých informací a  jejich následné vyhodnocování, nové možnosti jak pomáhat, ale i probdělé noci, slzy na rameni manžela a obětování času na úkor vlastní rodiny. Pozitiva ale všechno špatné převýší a vymažou a jede se dál.

Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!