Nadějná politička Lucie Počtová

Nadějná politička Lucie Počtová

Od r. 2006 je členkou kulturní komise zastupitelstva města České Budějovice. Je členkou KSČM.


Jak jste se k politice dostala?
Vystupovala jsem s taneční skupinou na plese levice a zaujali mne lidé, kteří se zúčastnili. Později jsem se seznámila se skupinou mladých Bobři a tím jsem začala více poznávat taje politiky. Oslovili mne, zda bych nechtěla kandidovat do městského zastupitelstva a tak všechno začalo.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?
V roce 2006 jsem kandidovala na 15. místě do zastupitelstva města České Budějovice. Nedostala jsem se mezi nově zvolené zastupitele, ale vybrali mne do kulturní komise města, kde pracuji doposud. Nyní kandiduji na 5. místě do krajských voleb.

Co Vás na politické práci baví?
Během své práce jsem se setkala s mnoha zajímavými lidmi na různé úrovni společenské, politické. Stále se dozvídám spoustu nových věcí. Na druhé straně jsem se naučila a stále se učím jednat s lidmi, což někdy není jednoduché. Prosazovat zájmy jiných nad zájmy druhých, hlavně podnikatelských skupin atd.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?
Největší úspěch asi je, že jsem byla postavena na kandidátce do KZ na 5. místě. Na předvolebních mítincích mě někteří občané nechápou, jiní chválí a drží mi palce. A jaká práce za mnou stojí? V kulturní komisi města ČB jsem dokázala prosadit zájmy obyvatel města např. na udržení provozu kina, navrhla jsem na vyznamenání Magistrátu zajímavého člověka - 90 ti letého fotografa p. Seppa.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?
Jsem sympatizantkou KSČM, přesvědčili mě lidé, se kterými jsem se potkávala na akcích pořádaných jejich stranou, že mýty, které o nich kolují, nejsou pravdivé. Že pracují pro občany , hájí jejich sociální práva a potřeby a že na všech stupních samosprávy jsou tu hlavně pro ně.

Máte nějaký svůj politický sen?
Politický sen vyloženě nemám. Jsem mladá a své sny si postupně vytvářím. Při návštěvě Evropského parlamentu v Bruselu jsem nahlédla pod pokličku práce poslanců. Ale tak vysoko zatím nemířím.

Máte nějaký svůj politický vzor?
Setkávám se s nejvyššími představiteli za KSČM, s poslanci za tuto stranu a vidím, jací jsou to lidé. Určitě bych si mezi nimi vzor vybrala.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?
Ženy v české politice to jednoduché nemají. Skloubit pracovní tempo s tempem chodu rodiny, starosti o děti atd. není jednoduché a muži - nezáleží na vzdělání - mnohdy chtějí raději mít po boku atraktivní, usměvavou ženu a ne konkurentku ve výši platu, postavení. Řešení je dlouhodobé - to že se na kandidátky podle nějakého příkazu postaví ženy na přední místa ještě neznamená, že s tím všichni ostatní souhlasí, pouze ctí a respektují něčí příkaz.

Co je podle Vás politika?
Politika je cesta, kterou někdo někomu usnadňuje a proklesťuje k lepšímu životu. Jenže cesta bez překážek určitě k ničemu nevede, a proto jsou  různá úskalí na politické scéně, která se postupně musí překonat.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!