Nadějná politička Kateřina Klikarová

Nadějná politička Kateřina Klikarová
Od roku 2006 je členkou komise kultury a památkové péče při Magistrátu města Liberec. Je členkou KSČM.Jak jste se k politice dostala?
V roce 2006 jsem chtěla kandidovat do zastupitelstva ve Vratislavicích nad Nisou v komunálních volbách. Kandidátka však již byla plná, a tak mi byla nabídnuta kandidatura do zastupitelstva města Liberce.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?
Druhým rokem jsem členkou komise kultury a památkové péče při Magistrátu města Liberec.
V současnosti jsem na sedmém místě kandidátky do krajských voleb a zároveň jsem na kandidátce pro volby do Evropského parlamentu.

Co Vás na politické práci baví?
Především mne baví ta možnost něco změnit a udělat něco dobrého pro lidi. S tím souvisí i získávání zkušeností a poznávání nových lidí.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?
Při práci v komisi mimo jiné kontrolujeme čerpání dotací na kulturní akce. Při jedné takové jsem upozornila na nesrovnalosti – peníze měly použity i na pódium, ovšem žádné pódium se nikde neobjevilo. Na můj podnět tedy byla celá záležitost prošetřena a letos již tato akce nebude.
Jinak doufám, že ten pravý úspěch na mě teprve čeká.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?
S KSČM sympatizuji již dávno a v každých volbách je volím. Je mi blízká levicová politika, kterou strana prezentuje. Navíc je to strana bez skandálů a přeběhlíků. Také mi je sympatická tím, jak je nesympatická většině ostatních politických stran.

Máte nějaký svůj politický sen?
Ano, ráda bych se někdy v budoucnu dostala do zastupitelstva Vratislavic nad Nisou a zasadila se o to, aby byly Vratislavice samostatné a nezávislé na Liberci.
Taky bych byla ráda, kdyby se do české politiky vrátila morálka. S tím však jeden člověk těžko něco udělá.

Máte nějaký svůj politický vzor?
Ne, ani jsem nikdy žádný neměla.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?
Žen v politice je velmi málo, přestože se tato situace pomalu zlepšuje. Přesto si nemyslím, že by bylo dobré zvyšovat počet žen v politice nějakými kvótami. Na kandidátních listinách jsou ženy zastoupeny poměrně hodně, je otázka proč tedy nejsou také zvoleny. Možná je u nás stále zakořeněn ten starý model, kdy žena má být doma u plotny a dětí, zatímco politiku budou dělat muži. Je to však velkou chybou, protože si myslím, že ženy jsou v mnoha ohledech stejně schopné, ne-li schopnější než muži.

Co je podle Vás politika?
Politika by především měla být službou občanům, nikoli vlastnímu prospěchu a vlastní kapse. Bohužel v současné době v této republice platí spíše to druhé.

Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!