Nadějná politička Jitka Boučková

Jitka Boučková

Další političkou, která se přihlásila do naší soutěže "Nadějná politička do 35 let" je starostka obce Dolní Vilémovice Jitka Boučková - nestranička z Vysočiny.

1) Jak jste se dostala k politice?

K politice mě přivedla snaha něco změnit a zmodernizovat sice zaběhlé, ale již nevyhovující procesy v naší obci. Dále jsem se chtěla zasadit o optimální využití dotačních prostředků a v neposlední řadě obnovit některé dávno zapomenuté tradice.

2) Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

V politice jsem v podstatě začátečník, pracuji druhým rokem jako starostka obce Dolní Vilémovice na Vysočině.

3) Co Vás na politice baví?

 Nejvíc mě baví práce s lidmi, i když ji považuji za jednu z nejtěžších. Baví mě přispívat k rozvoji místa, odkud pocházím a ke spokojenosti jeho obyvatel.

4) Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

 Nejčerstvější je zbudování volnočasového areálu s dětským hřištěm a hasičskou dráhou ve středu obce. V tomto roce také proběhla rekonstrukce základní školy a dokončili jsme výměnu oken ve škole mateřské. Považuji za důležité nezapomínat na své kořeny a starat se o odkaz minulosti. V tomto směru jsem přispěla rekonstrukcí Pamětní síně našeho nejvýznamějšího rodáka Jana Kubiše a kompletní úpravou pomníku obětem světových válek. Pyšná jsem na novou knihovnu, kterou jsme přestěhovali do vhodnějších prostor a vybavili novým nábytkem. V sociální oblasti je mojí zásluhou založení spolku pro maminky a děti, se kterými vyrábíme drobné dárkové předměty a výtěžek z jejich prodeje věnujeme na výzkum a léčbu dětských nemocí vyskytujících se v našem okolí. Učíme tak naše nejmenší empatii a snaze pomáhat druhým.

5) Podle čeho jste si vybírala stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?

Nejsem členkou žádné politické strany.

6) Máte nějaký svůj politický sen?

Mým krátkodobým politickým snem je, aby se mi podařilo naplnit naše předvolební heslo "Všichni pro Vilémovice, Vilémovice pro všechny". Jinými slovy, aby se občané i nadále aktivně zapojovali do práce pro naši obec a ta se tak stala místem, kde nám bude dobře a na které budeme společně pyšní.

7) Máte nějaký svůj politický vzor?

Jsem žena a tak mi dovolte, abych ze vzorů jmenova ženy, které mne v politice zaujaly. Velice šarmantní dáma je paní Jana Bobošíková, vždy mě zaujme svojí schopností komunikovat. Z mého okolí mi jde příkladem paní Marie Černá, náměstkyně hejtmana kraje Vysočina. Znám ji osobně, velmi dobře se s ní spolupracuje a je to velice milá a rovná žena. Obdivuji její lidský přístup, umí vyslechnout jakýkoli problém a osobně se zabývá jeho řešením.

8) Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom , jak by se měla řešit?)

Žen je v politice stále málo, určitě zde mají své místo. Jako ideální spatřuji souhru a partnerství mezi mužskou a ženskou politikou. Podobně jako v dobrém vztahu či manželství. Oba postoje se vzájemně doplňují. Vyzvala bych aktivní ženy, aby se do politiky, byť jen komunální, zapojily.

9) Co je podle Vás politika?

Politika je obrovská šance prosadit nové nápady a záměry. Je to možnost něco změnit v zájmu svých voličů. Je to práce s lidmi a pro lidi. Politika je především to, co z ní uděláme. 


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!