Nadějná politička Jana Kuklová

Nadějná politička Jana Kuklová
Od roku 2002 je členkou komise životního prostředí na MČ Praha 4, pracuje v komisi mládeže při pražské radě KSČM a zároveň je předsedkyní základní organizace na Praze 4Jak jste se k politice dostala?
Moji prarodiče byli v KSČ a já po tzv.sametové revoluci se zúčastnila s rodiči oslav 1. máje, a tam jsem zjistila, že existuje Komunistický svaz mládeže,do něhož jsem vstoupila v roce 1992. V roce 1996 jsem byla přijata za členku KSČM.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?
Od roku 2002 pracuji v Komisi životního prostředí při Obvodním úřadě na Praze 4. Pracuji v Komisi mládeže při Pražské radě KSČM i v Komisi mládeže při Obvodním výboru na Praze4. A jsem i předsedkyní základní organizace na Praze 4.

Co Vás na politické práci baví?
Styk s lidmi, že můžu lidem pomáhat v jejich životních situacích.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?
Jsem ráda, že díky mým připomínkám na komisi životního prostředí se objevilo u nás na sídlišti více košů na psí exkrementy a jelikož jsem matkou 2letého syna, tak i zlepšené dětské hřiště,1 mikropark.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?
Vybírala jsem si stranu, která je blíž k lidem, kterou nezajímá, jak co nejdřív zbohatnout, jejíž členové nemají problém mi kdykoliv odpovědět na to, co mě zajímá. A když se ocitnu v nelehké životní situaci, tak jim to není lhostejné, a snaží se mi poradit co můžu udělat, jak z toho ven.

Máte nějaký svůj politický sen?
Chtěla bych se stát zastupitelkou.

Máte nějaký svůj politický vzor?
Vzorů je hodně. Ale hlavně to je Jožka Jabůrková, Zoja Kosmoděmjanská - ruská partyzánka za 2. světové války, Julius Fučík .A z nynější doby je Karel Skoupil - zastupitel na Praze 4. Ale jejich opravdu hodně.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?
Dřiv se na ženu v politice pohlíželo dost divně. Do politiky prý nepatří, měla by sedět doma a starat se o rodinu. Ale to není pravda, já sama jsem matkou, a když máte výborné zázemí, tak není problém se věnovat rodině, tak i politice. A co zlepšit? Ať lidé, kteří navrhují lidi na kandidátky, do vyšších politických funkcí, nezapomínaly na ženy, a dávali je i na volitelná místa, a dávali jim ukázat, že dokážou pracovat ve vysokých funkcích.

Co je podle Vás politika?
Někdy dost veliká špína, ale na druhou stranu já osobně jsem ráda, že můžu pomáhat lidem.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!