Nadějná politička 2013: Šárka Červinková

Šárka Červinková je zastupitelkou v Turnově a je další z adeptek na titul Nadějná politička.

Šárka Červinková

zastupitelka v Turnově, nezávislá

Jak jste se k politice dostala?

O veřejné a tím i politické dění jsem se zajímala vždy. Aktuální témata a problémy v našem městě mi nebyly lhostejné a před komunálními volbami mi nabídl můj kamarád zda nechci kandidovat za jejich stranu do městského zastupitelstva. Po uvážlivém rozhodování jsem nabídku přijala s podmínkou, že nemusím vstoupit do jejich politické strany.

Na jaké úrovni a jak dlouho politicky pracujete?

Jsem členkou zastupitelstva města Turnov od roku 2010. V politice pracuji jako příznivec ČSSD od roku 2009.

Co Vás na politické práci baví?

Nenazvala bych to slovem baví, ale spíš uspokojuje (baví mně film, nebo hudba - něco, co dělám ve volném čase pro zábavu) a to politika rozhodně zábava není. Uspokojuje mě, že se mohu podílet na věcech, které jsou přínosné pro naše krásné město a jeho občany. Snažím se pracovat svědomitě, vždy se seznámit s potřebnými materiály a hlasovat tak, abych bez obav mohla jít po ulici.

Co považujete za své největší úspěchy v politické práci? Jaká práce za Vámi stojí?

Nebudu zde vyjmenovávat počet schválených usnesení, oddaných snoubenců, bezplatnou práci v dozorčí radě PN, ani účast na předvolební kampani, to bezesporu lépe, či hůře dělají všichni zastupitelé. Za svůj největší úspěch v politické práci považuji to, když mně zastaví cizí člověk na ulici a pochválí mě, že to dělám dobře a, že takových lidí by mělo pracovat v politice více. Za úspěch považuji i to, že dokáži komunikovat se zastupiteli napříč politickým spektrem, jelikož si myslím, že v komunální politice to není zdaleka tak o politických stranách, ale o lidech, kteří tu pracují.

Čeho byste chtěla v politice ještě dosáhnout?

Přála bych si, abychom po příštích komunálních volbách byli schopni vytvořit koalici a mohli se více podílet na vedení města. Nebránila bych se usednout i v radě města.

Podle čeho jste si vybírala politickou stranu či hnutí, ve které/m jste politicky aktivní?

Nikdy jsem nebyla ani nejsem členkou žádné politické strany. Úzce spolupracuji se stranou ČSSD, protože je pro mne její program nejpřijatelnější.

Máte nějaký svůj politický sen?

Sny se sní a život se žije. Vždycky mi bylo líto, že v tom parlamentu je tak málo žen!

Máte nějaký svůj politický vzor?

Jiřího Dienstbiera - je to velmi chytrý člověk a nebojí se říct co si myslí. Bohužel na to tak trochu dojel a to je právě jeden z důvodů proč nechci vstoupit do strany.

Co si myslíte o situaci žen v české politice (popř. o tom, jak by se měla řešit)?

Situace žen v české politice je právě tak zoufalá jako politika celá!!! Kdo by znal odpověď na tuto otázku bezesporu by si zasloužil nobelovku. Teď vážně : ženy by se měly více zapojit do veřejného života, ale ze své zkušenosti musím říci, že to není vůbec lehké. Chlapi nás stále raději vidí u plotny. Myslím si, že kdyby v politice (a to na všech úrovních) pracovalo více žen bylo by vše daleko racionálnější a zlepšila by se i politická kultura.

Co je podle Vás politika?

Pro někoho tvrdá práce pro lidi a pro někoho plné koryto pro sebe.

Děkujeme za spolupráci.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen