www.padesatprocent.cz › Zapojte se! Má to smysl.

Zapojte se! Má to smysl.


Společnost tvoří 50 % mužů a 50 % žen. Ženy mají už dlouho právo studovat, pracovat, volit i kandidovat. V politice jich však působí pouhých 20 %. Pokud o životech nás všech rozhodují v drtivé většině jen muži, je to jako dívat se na svět s jedním okem zavřeným.

Například veřejnou dopravu využívají až ze 78 % ženy, starší lidé i děti, individuální automobilovou především muži. Je proto potřeba investovat do obou typů dopravy. I nedostatek míst ve školkách je problém, který více dopadá na matky. A právě proto je důležité, aby i politické rozhodování tyto různé životní zkušenosti zohledňovalo a aby se na něm podíleli jak muži, tak ženy.

Motivovat ženy, aby se více angažovaly ve veřejném životě a začaly ovlivňovat dění kolem sebe, si klade za cíl nový projekt „Zapojte se!“. V následujících dvou letech ho bude realizovat Fórum 50 % ve spolupráci s ČSŽ a Asociací Montessori ČR.

„Chceme ženám ukázat, že má smysl více se veřejně zapojovat. V Jihomoravském, Karlovarském, Moravskoslezském a Středočeském kraji proto chystáme vzdělávací workshopy, kde poradíme, jak na to. Účastnice se zdokonalí v argumentaci, sebeprezentaci, naučí se bránit manipulativnímu jednání a prosazovat své zájmy. Na společných setkáních se seznámí s inspirativními ženami, propojíme je s mentorkami, které jim nabídnou své zkušenosti a podporu,“ přibližuje plánované aktivity koordinátorka Halka Jaklová. „Zaměříme se na ženy 55+ a matky dětí do 15 let. Všechny akce jsou zcela zdarma, včetně hlídání! Takže neváhejte a přihlaste se, kromě nových zkušeností získáte i spoustu zážitků, nových přátel a navíc třeba i vysněnou práci,“ doplňuje Halka.

První akcí v rámci projektu je síťovací setkání v Ostravě v RC Chaloupka, které je plánováno na 25. května 2017. Následovat bude setkání v Karlových Varech 25. září 2017. Více informací o projektu Zapojte se!

Přihlášky na síťovací setkání v Ostravě a v Karlových Varech

Článek byl původně publikován v informačním zpravodaji Českého svazu žen.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!