www.padesatprocent.cz › Zahájili jsme kampaň za vyšší zastoupení žen v komunální politice a Senátu

Zahájili jsme kampaň za vyšší zastoupení žen v komunální politice a Senátu

Fórum 50 % dnes na tiskové konferenci představilo analýzu kandidátních listin do voleb do zastupitelstev měst a obcí a nominací do Senátu. Vzhledem k výsledku analýzy byla zároveň zahájena kampaň za vyšší zastoupení žen v komunální politice.

Fórum 50 % dnes na tiskové konferenci představilo analýzu kandidátních listin do voleb do zastupitelstev měst a obcí a poměru žen nominovaných do Senátu. Vzhledem k výsledku analýzy byla zároveň zahájena kampaň za vyšší zastoupení žen v komunální politice a Senátu s názvem Chcete 50 % mužů v politice? Křížkujte ženy!

__ena_zm__na.jpg

V závěru tiskové konference vystoupily dvě kandidátky na primátorku hl. m. Prahy - Petra Kolínská ze Strany zelených a Marta Semelová z Komunistické strany Čechy a Moravy a Eva Morávková zastupující Suverenitu - blok Jany Bobošíkové, která také nominovala na post primátorky ženu. Další pozvané se z účasti na tiskové konferenci omluvily.

Výsledky analýz a obecné informace o kampani jsou k dispozici v tiskové zprávě, podrobnější informace ke kampani naleznete v harmonogramu.

Kampaň je finančně podpořena Nadací Open Society Fund Praha v rámci grantové výzvy "Zapojení občanské společnosti do zlepšování politické kultury v ČR" z programu "Posilování role práva".


Sdílejte s přáteliTK kure tour 29.9.2010   (fotek: 18)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!