www.padesatprocent.cz › Úspěch vás motivuje a zviditelní

Úspěch vás motivuje a zviditelní


"Považuji za důležité, aby se ženy zapojovaly do všech oblastí života společnosti. Různé vnímání skutečnosti a pohledy na řešení problémů jsou nesporným přínosem", říká starostka Zbraslavi Zuzana Vejvodová. Čtěte více nebo přijďte na motivační setkání 19.6. v Mníšku pod Brdy.

Zuzana Vejvodová je původní profesí stavební inženýrka. V zastupitelstvu MČ Praha - Zbraslav působí od roku 2006, v současné době zastává pozici starostky. Máma tří dětí, mez jejiž záliby patří sport, příroda, kultura i rodina.Jak jste se dostala do politiky?

V době své mateřské dovolené. Najednou jsem měla daleko bližší kontakt se svým okolím a také více očekávání od svého místa k životu. Na Zbraslavi žiji od roku 1998, ale rodina mého muže je s tímto místem velmi silně spjata. Moje působení v komunální politice je vlastně navázání na rodinnou tradici. Manželův pradědeček byl před válkou starostou několik volebních období.

Co Vás na politické práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Baví mne zejména tvůrčí stránka mé práce. Jsem původním povoláním stavební inženýrka a tak mám přirozenou potřebu „něco budovat“. Ale nejvíc mne baví kontakt s lidmi. Jejich nápady a zkušenosti jsou pro mne inspirací.

Jak se Vám daří slaďovat Váš rodinný a pracovní život?

To je trochu problém. Jako rodina jsme hodně kompaktní. Snažíme se společný čas, kterého je nyní výrazně méně, prožívat intenzivněji

Považujete za důležité zapojení žen do veřejného života, ať již občanského sektoru nebo politické sféry?

Považuji za důležité, aby se ženy zapojovaly do všech oblastí života společnosti. Různé vnímání skutečnosti a pohledy na řešení problémů jsou nesporným přínosem.

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění kolem sebe?

Určitě jděte do toho. Začínejte ale s tématy, které umíte, a úlohami, které dokážete sama řešit. Úspěch vás motivuje a zviditelní.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání