www.padesatprocent.cz › TZ: Zítra proběhne debata o prostituci. Zúčastní se i poslanci a poslankyně.

TZ: Zítra proběhne debata o prostituci. Zúčastní se i poslanci a poslankyně.

Zítra 26. 8. od 18:00 proběhne ve Viničním altánu v Praze debatní setkání na téma „Legalizace prostituce: ano, či ne?“. Touto akcí začíná nový projekt Fóra 50 %.

logo-nros-png.png

Zítra 26. 8. od 18:00 proběhne ve Viničním altánu v Praze debatní setkání na téma „Legalizace prostituce: ano, či ne?“. Touto akcí začíná nový projekt Fóra 50 % s názvem „Politika pro ženy, ženy pro politiku“, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Fórum 50 % je nezisková organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích. „Díky aktuálním návrhům na zavedení kvót je nízké zastoupení žen velmi živě diskutovaným tématem. Ačkoli ženy tvoří polovinu společnosti, jejich zastoupení v politice je stále velmi nízké, v průměru 20 %. Pokud o životech nás všech rozhodují v drtivé většině jen muži, je to jako dívat se na svět s jedním okem zavřeným - některé problémy zkrátka nevidíte,“ vysvětluje ředitelka Fóra 50 % Jana Smiggels Kavková.

„Existuje celá řada bariér, které ženám vstup do politiky a působení v ní komplikují. Od společenských předsudků, které za jedinou správnou považují roli ženy v domácí sféře, přes nesnadné slaďování práce a rodiny až po překážky individuální, jako je třeba nižší sebevědomí či schopnost sebeprezentace,“ doplňuje genderová expertka a koordinátorka projektu Marcela Adamusová.

Nový projekt se proto zaměřuje jednak na přímou podporu samotných političek a politických aspirantek (síťovací setkávání, vzdělávání, zviditelňování, motivační program), jednak na informování veřejnosti prostřednictvím kampaní. „Chceme zvýšit povědomí veřejnosti o významu vyváženého zastoupení žen a mužů v politice a motivovat voliče a voličky, aby sami aktivně podporovali ženské kandidátky (nejen) ve volbách,“ doplňuje Adamusová.

První akcí v rámci projektu je debatní síťovací setkání (nejen) političek, které se zaměří na aktuální téma - legislativní návrh na regulaci prostituce. Na setkání pořádaném ve spolupráci s Českou ženskou lobby vystoupí např. odbornice na tuto problematiku, Hana Malinová z organizace Rozkoš bez rizika, účast přislíbili i někteří poslanci a poslankyně, např. František Vácha (TOP09) či Radka Maxová (ANO).

Kontakt:

Marcela Adamusová - koordinátorka projektu adamusova (@) padesatprocent (.) cz, 739 333 730


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!