www.padesatprocent.cz › Tramvají na podporu žen ve volbách do EP

Tramvají na podporu žen ve volbách do EP


Včera jsme zakončili naši kampaň na podporu žen ve volbách jízdou v historické tramvaji. Děkujeme všem, kdo se této krásné akce zúčastnili. A ještě více těm, kteří dají své preferenční hlasy ženám!

Lidé v Praze se včera mohli zdarma svézt v historické tramvaji a ochutnat speciality všech 28 členských států EU. Okružní jízdu pod názvem „Jedeme v tom všichni“ uspořádalo Fórum 50 %, organizace, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích.

Happening upozorňoval na fakt, že Česká republika patří v Evropském parlamentu mezi země s vůbec nejnižším zastoupením žen (průměr EP je 36 %, ČR 18 %). A situace se nejspíš ani po volbách nezlepší. Během jízdy a u informačního stánku na Palackého náměstí proto organizace vybízela k přímé podpoře žen prostřednictvím preferenčních hlasů. Podle složení kandidátních listin totiž mají šanci na zvolení pravděpodobně pouze čtyři kandidátky.

„Volby do Evropského parlamentu voliči a voličky často vynechávají. Během happeningu jsme se tedy snažili vysvětlovat, proč je důležité jít i k těmto volbám a symbolicky poukázat na to, že EU se týká nás všech, a proto je důležité, aby o jejím směřování rozhodovali nejen muži, ale i ženy, uvedla ředitelka Fóra 50 % Jana Smiggels Kavková.

Kontakt: Jana Smiggels Kavková, tel: 774 411 151, e-mail: kavkova(@)padesatprocent(.)cz

O akci v médiích:

Parlamentní listy: Kampaň za zvolení víc žen do europarlamentu skončila v tramvaji

Pražský patriot - Tramvají na podporu žen ve volbách do Evropského parlamentu

Haló noviny - Historická tramvaj vyzvala k volbě žen

Aktuálně.cz 


Sdílejte s přáteliJedeme v tom všichni! Jízda historickou tramvají na podporu žen ve volbách   (fotek: 27)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!