www.padesatprocent.cz › Ta naše povaha česká

Ta naše povaha česká

Ženy v ofsajduSurové a hulvátské chování našich politiků pod palbou kritiky z řad političek. České poslankyně poprvé otevřeně hovoří o tom, jak se k nim jejich kolegové ve vrcholné politice chovají.

2. ledna 2008 vystoupila ředitelka Fóra 50 % Lenka Bennerová v pořadu Ta naše povaha česká, v díle nazvaném Ženy v offsajdu. Tvůrci pořadu se v něm zaměřili na nízké zastoupení žen v České politice. Název si vypůjčili z akce Fóra 50 % - fotografické výstavy zachycující jeden den v životě kandidátek a kandidátů do Poslanecké sněmovny.

Lenka Bennerová v pořadu Ta naše povaha České Vedle Lenky Bennerové v pořadu vystoupila ministrině obrany Vlasta Parkanová, poslankyně Kateřina Jacques a senátorka Liana Janáčková, které mluvily o svých začátcích v politice, o své motivaci i o překážkách, kterým jako ženy musejí čelit i důvody, proč by žen v politice mělo být víc. Velmi otevřeně se rozhovořily o tlaku, kterému jsou ze strany mužů vystaveny, o stereotypním jednání ze strany médií i společnosti.

Tvůrci pořadu se pokusili zobrazit problém nízkého zastoupení žen v politice vyrovnaně a poskytli prostor i opačným názorům - své obavy z toho, že se by se muži mohli "stát pátým kolem u vozu" v případě vyššího počtu žen v politice, vyjádřili zástupci Českého svazu mužů Oldřich Voženílek a Miroslav Saláč.

Pro nás je dobrým signálem vyjádření ministrině Vlasty Parkanové, která dle svých slov ještě nedávno byla proti umělému prosazování žen do politiky, protože se domnívala, že ženám ve vstupu do politiky nic nebrání, ale současná situace je taková, že vinou nekorektního a neférového chování a přístupu poslanců je ženám do vyšší politiky brána zavřená.

Pořad můžete sledovat na internetových stránkách České televize.

8.1.2008, Kateřina Beňová, Fórum 50 %


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání