www.padesatprocent.cz › Setkání političek v Ústí nad Labem

Setkání političek v Ústí nad Labem

/imgs/usti_1.JPGPo úspěšné akci v Liberci se v pátek 13. března konalo další setkání komunálních a krajských političek, tentokrát v nedalekém Ústí nad Labem. Záštitu převzala náměstkyně primátora paní Zuzana Kailová, která zajistila prostory přímo v budově magistrátu města. Kromě přednášek prezentovaných organizátorkami z Fóra 50 % tentokrát účastnice měly možnost procvičit si vystupování v médiích na odpoledním semináři vedeném Štěpánkou Duchkovou.
O úvodní slovo se postarala paní Kailová, program dále pokračoval přednáškou o zastoupení žen v politice. Následoval blok věnovaný prezentování politiky a političek v médiích, spojený s krátkými ukázkami. Poslední, avšak velmi důležitý příspěvek se týkal komunitního rozpočtování. Řeč přišla rovněž na Evropskou chartu za rovnost žen a mužů na úrovni života ve městech a obcích. Ukázalo se, že o existenci tohoto inspirujícího dokumentu prakticky nikdo neví, a je proto nutné začít o něm informovat lokální političky a politiky. Na vzniku Evropské charty se podílel Svat měst a obcí ČR, bohužel však o její existenci města a obce neinformoval. V České republice proto zatím není jediná obec či město, které by ji podepsalo.
Odpolední mediální školení, lektorované zkušenou televizní moderátorkou Štěpánkou Duchkovou, poskytlo účastnicím možnost zapracovat na své mediální prezentaci. V praxi si mohly vyzkoušet, jak vystupovat před kamerou a čelit leckdy i nepříjemným dotazům novinářů a novinářek./imgs/usti_1.JPG/imgs/usti_2.JPG

Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!