www.padesatprocent.cz › Setkání političek v Liberci

Setkání političek v Liberci

/imgs/liberec.JPGV pátek 6. března se v budově Libereckého kraje konalo setkání komunálních a krajských političek. Akci organizovalo občanské sdružení Fórum 50 %, které usiluje o společnost s vyrovnaným zastoupením žen a mužů v politice a ve veřejném životě a záštitu nad ní převzala zastupitelka Libereckého kraje paní Ing. Stanislava Silná. Jednalo se již o šesté setkání tohoto druhu, předchozí se uskutečnila v Praze, Poděbradech, Hradci Králové, Olomouci a Pardubicích. Konalo se v rámci projektu “Zaostřeno na ženy v krajské a komunální politice” podpořeného německou nadací Filia die Frauenstiftung.

V Liberci se sešly nejen starostky a zastupitelky, ale i aktivní ženy se zájmem o problematiku rovných příležitostí. O úvodní zdravici se kromě paní Silné postarala i jablonecká senátorka paní Soňa Paukrtová, která sama také dlouhé roky působila v komunální politice. Každoročně rovněž pořádá setkání komunálních političek v Senátu, kam všechny přítomné dámy pozvala.

Kromě odborných vstupů o zobrazování političek v médiích a postavení žen v politice, které zajistily organizátorky z Fóra 50 %, bylo dostatek prostoru pro diskuzi a sdílení zkušeností mezi účastnicemi. Podobná setkání umožňují političkám v regionu navzájem se poznat a vytvořit sítě pro možnou spolupráci a vzájemnou podporu v budoucnu.

Jana Smiggels Kavková, o.s. Fórum 50 %


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen