www.padesatprocent.cz › Proběhl další vzdělávací program pro političky

Proběhl další vzdělávací program pro političky

O víkendu proběhl další ze vzdělávacích programů pro začínající političky a politické aspirantky. Podívejte se na fotky z akce.

Kvůli velkému zájmu o první ze "zácviků" pro političky a politické aspirantky jsme se rozhodli uspořádat pokračování. Do druhého programu bylo vybráno celkem 7 političek ze všech koutů České republiky. Víkendový program zahájily v pátek společným seznámením a debatou se zkušenou političkou Květou Halanovou (starostka města Jílové u Prahy), následovalo neformální "síťování" u dobrého jídla a vína.

Sobotní dopoledne bylo věnováno tématu zastoupení žen v české politice, které představily lektorky Fóra 50 %, Marcela Adamusová a Veronika Šprincová. Kromě aktuálních statistik se diskutovalo zejména o bariérách, které ženám komplikují vstup do politiky a působení v ní. Další blok se byl zaměřen na základy korektní argumentace, kterou si političky vyzkoušely v rámci simulované debaty, a dále na tzv. dominační techniky a způsoby, jak se jim bránit.

Odpoledne program pokračoval praktickým mediálním tréninkem s moderátorkou Štěpánkou Duchkovou. Účastnice si zkusily vystoupení před kamerou (natočení krátkého medailonku a simulovaný rozhovor) a při následném rozboru nahrávek získaly tipy a triky, jak se zbavit zlozvyků při prezentacích či eliminovat trému.

Neděle probíhala pod vedením lektorky Miluš Kotišové formou interaktivního workshopu. Účastnice se zdokonalily ve svých kooperačních a organizačních dovednostech, odpoledne pak měly čas věnovat se vypracování osobního plánu - politického programu.

Pokud Vás program zaujal, jste začínajícími političkami nebo se chcete v budoucnu politice věnovat, chystáme pro Vás pokračování na jaro 2016. Přihlášky a termín zveřejníme na našem webu a Facebooku. Pokud chcete mít jistotu, že se k Vám informace včas dostane, přihlašte se k odběru našeho newsletteru zde.

Vzdělávací program proběhl v rámci projektu Politika pro ženy, ženy pro politiku, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz


Sdílejte s přáteliVzdělávací program pro političky 17.4 - 19.4 2015   (fotek: 11)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!