www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Veronika Vrecionová

Představujeme kandidátky do EP: Veronika Vrecionová


Třetí místo na kandidátce ODS do Evropského parlamentu obsadila Veronika Vrecionová.

Veronika Vrecionová se narodila 8. září 1965 v Českých Budějovicích. Vystudovala gymnázium v Ohradní ulici v Praze-Michli, následně absolvovala v roce 1989 Vysokou ekonomickou školu v Praze. A od roku 1990 pracovala v oddělení zahraničního protokolu Kanceláře prezidenta republiky. Poté organizovala politické vzdělávací akce v nadaci Patriae.

V roce 2006 vstoupila na politickou scénu, kdy se stala starostkou Přezletic, v této funkci setrvala 2 volební období. V roce 2010 se také stala senátorkou za Mělník, kde byla místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Po volbách v roce 2017 byla zvolena do Poslanecké sněmovny za ODS ve Středočeském kraji. Věnuje se oblasti zemědělské a sociální politiky, jakožto místopředsedkyně Zemědělského výboru, je ve Výboru pro sociální politiku a od roku 2016 je v čele Spolku pro obnovu venkova. Letos v květnu kandiduje za ODS ve volbách do Evropského parlamentu.

 

Zdroje: https://www.idnes.cz/wiki/politika/veronika-vrecionova.K455747, https://www.ods.cz/profil/veronika-vrecionova, http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6052


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!