www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Olga Sehnalová

Představujeme kandidátky do EP: Olga Sehnalová


Pozici europoslankyně se chystá obhájit Olga Sehnalová z druhé místa na kandidátce ČSSD.

Olga Sehnalová se narodila 25. října 1968 v Kroměříži. Úspěšně absolvovala Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži a poté získala v roce 1995 lékařský diplom na Masarykově univerzitě v Brně v oboru všeobecné lékařství. Má za sebou i dvouroční stáž v oblasti biomedicínského inženýrství na University of Utah. Pak začala pracovat na anesteziologicko-resuscitačním oddělení nemocnice v Kroměříži na postu lékařky a do roku 2014. A mezitím zvládla ještě vystudovat Brno Business School - Nottingham Trent University a získala titul MBA.

Od roku 1998 ve čtyřech volebních období zvolena zastupitelkou města Kroměříže. A až do roku 2009 byla zde místostarostkou. V politice se začala angažovat už v roce 1990, kdy vstoupila do ČSSD, kde byla předsedkyní místní organizace ČSSD právě v Kroměříži a účastnila se Ústředního výkonného výboru ČSSD a aktivit hnutí Sociálně demokratických žen. Také se v roce 2008 stala zastupitelkou Zlínského kraje. Od roku 2009 již byla dvakrát zvolena do Evropského parlamentu a letos se chystá svoji pozici obhájit z druhého místa kandidátky ČSSD.

Je jí blízké téma udržitelného rozvoje a zdraví, byla předsedkyně Národní sítě Zdravých měst ČR a rovněž členkou Rady vlády pro udržitelný rozvoj, a dvojí kvalita značkových výrobků. Věnuje se i vzdělávání o Evropské Unii, je pořadatelkou Evropských dnů, za co dostala cenu MEP Award 2017 v oblasti "Kultura, vzdělání a sport".

 

Zdroje: https://www.sehnalova.cz/o-mne.asp, http://www.europarl.europa.eu/meps/cs/96718/OLGA_SEHNALOVA/cv#mep-card-content


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!