www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Nina Špitálníková

Představujeme kandidátky do EP: Nina Špitálníková


Ze sedmého místa kandidátní listiny České pirátské strany kandiduje do Evropského parlamentu Nina Špitálníková.

Nina Špitálníková se narodila v Chrudimi. Po úspěšném absolvování Gymnázia v Kladně, pokračovala ve studiích na Ústavu Dálného východu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru koreanistika. V té době napsala bakalářskou práci o fungování médií v Severní Koreji.  Převážně se věnovala politickým aspektům fungování tohoto státu. Také tam byla dvakrát v rámci studijních pobytů – nejprve v roce 2001 a poté ještě rok po tom. Chtěla vyjet ještě po třetí v roce 2015, ale pár dní před odjezdem ji byly zrušeny víza. Byla první ženou po pádu komunismu, které bylo dovoleno vyjet studovat právě do KLDR. O svých cestách do této země sepsala publikace: Propaganda v KLDR: funkce, metody a vývoj, Na studiích v KLDR: Mezi dvěma Kim, Kult osobnosti Kim Il-songa. Made in Korea a Ideologie čučche. Made in Korea. Jeden semestr vyjela také do Jižní Koreje – studovala na Sungkyunkwan University v Soulu. Po získání bakalářského titulu, studuje na Fakultě humanitních studiích Univerzity Karlovy obor soudobé dějiny. Pracuje v multikulturním centru Crossclubu v Praze jako dramaturgkyně a produkční. Kromě toho je součástí výzkumného týmu v Peace Research Center Prague.

Letos kandiduje do Evropského parlamentu jako nestraník za Piráty ze sedmého místa na kandidátce.

Věnuje se genderovým otázkám, problémům samoživitelek a znevýhodnění žen na hudební scéně – v roce 2017 spoluzaložila mezinárodní projekt Woman on a mission.

 

Zdroje: https://wiki.pirati.cz/lide/nina_spitalnikova, https://www.reflex.cz/clanek/lide-a-zeme/87072/koreanistka-nina-spitalnikova-holka-v-hledacku-kimovych-spionu.html, https://www.volby.cz/pls/ep2019/ep2111?xjazyk=CZ&xv=1&xt=2&xstrana=27,


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!