www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Michaela Tejmlová

Představujeme kandidátky do EP: Michaela Tejmlová


Za HLAS kandiduje do Evropského parlamentu z 4. místa Michaela Tejmlová.

Michaela Tejmlová se narodila v roce 1977 v Jablonci nad Nisou. Odmaturovala na Gymnázium Tanvald a poté vystudovala práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2003 získala titul LL.M. z evropského práva na Stockholmské Univerzitě. A ten samý rok začala pracovat jako agentka rozšíření v Evropské komisi. Následně na to se stala úřednicí v Evropské Unii. Ovšem v roce 2011 se rozhodla pro post nezávislé právní expertky na evropské právo pro službu Evropské komise „Vaše Evropa – Poradenství“ na pomoc lidem.

Již se účastnila jednání Evropského parlamentu i Rady EU, když byla zástupkyní Evropské komise. Již v roce 2014 se pokoušela se stranou Zelených kandidovat do Evropského parlamentu. Nakonec se ale v témže roce stala zastupitelkou v Jablonci nad Nisou jako nestraník.  Letos znovu kandiduje pod záštitou hnutí HLAS do Evropského parlamentu.  

Zabývá se občanskou problematikou, podporou neziskových organizací a příležitostmi nových pracovních míst.

 

Zdroje: https://www.zeleni.cz/michaela-suchardova/, https://volby.cz/pls/ep2014/ep2111?xjazyk=CZ&xv=1&xt=2&xstrana=23, https://volby.cz/pls/kv2014/kv21111?xjazyk=CZ&xid=0&xv=12&xdz=3&xnumnuts=5102&xobec=563510&xstrana=510, https://volby.cz/pls/ep2019/ep2111?xjazyk=CZ&xv=1&xt=2&xstrana=24, https://www.facebook.com/michaela.suchardova/info,


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!