www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Markéta Gregorová

Představujeme kandidátky do EP: Markéta Gregorová


První ženou na kandidátní listině České pirátské strany je Markéta Gregorová.

Markéta Gregorová se narodila 14. ledna 1993 v Mostě. Odmaturovala na Podkrušnohorské gymnázium v Mostě, od té doby se nejvíce vyskytuje v Brně, kde obdržela bakalářský titul z mezinárodních vztahů a evropských studií na Masarykově univerzitě v Brně. Pracovala jako e-commerce specialistka a testerka webových aplikací tři roky v BizBoxu. Poté získala práci jako volební manažerka Pirátů ve volbách do parlamentu v roce 2017. Nadále se věnuje i soukromému sektoru jako PR specialistka.

Mezi roky 2013-2015 a poté ještě 2017 byla zvolena jako vedoucí Zahraničního odboru Pirátské strany. A v prosinci roku 2018 se volbou stala předsedkyní Evropské pirátské strany (PPEU). V komunálních volbách v roce 2018 získala funkci zastupitelky města Brna. Účastní se Komise Jihomoravského kraje pro meziregionální vztahy a Dozorčí rady Brněnských veletrhů a výstav. A letos hodlá kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu.

Zajímá ji problematika bytové politiky, kultury, transparentnosti financování a vzdělávání lidí. V Evropském parlamentu by se chtěla věnovat tématům exportu zbraní do krizových oblasti a environmentální politiky.

 

Zdroje: https://www.piratskelisty.cz/clanek-2239-marketa-gregorova-predsedkyne-evropskych-piratu-o-eurovolbach-i-vyvoji-piratskeho-hnuti, http://www.zeleniapiratijmk.cz/gregorova/, https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/marketa-gregorova/, https://www.pirati.cz/lide/marketa-gregorova/, https://wiki.pirati.cz/lide/marketa_gregorova


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!