www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Kateřina Jacques Bursíková

Představujeme kandidátky do EP: Kateřina Jacques Bursíková


Z desátého místa společné kandidátky TOP 09+STAN kandiduje do Evropského parlamentu Kateřina Jacques Bursíková.

Kateřina Jacques Bursíková se narodila 2. června 1971 na Mělníce. Po maturitě v roce 1990 odjela do Německa, kde pracovala jako au pair a studovala na Svobodné univerzitě Berlín (1993–1994). Od roku 1995 studovala na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy dvouobor politologie – překladatelství a tlumočnictví: němčina. Rigorózní zkoušku z politologie složila v roce 2006.

Po studiích nastoupila na Úřad vlády České republiky; byla jmenována ředitelkou kabinetu místopředsedy vlády Pavla Němce a o rok později se stala ředitelkou sekce pro lidská práva a rovné příležitosti.

Politickou kariéru zahájila vstupem do Strany Zelených na jaře v roce 2005. Na podzim byla zvolena do Ústřední revizní komise, patřila do Základní organizace Prahy 2, byla členkou Republikové rady a Odborné sekce pro lidská práva. Stranu Zelených opustila v roce koncem roku 2013, v následujícím roce byla zvolena členkou výboru Liberálně ekologické strany v Praze.

Poprvé kandidovala v roce 2006 do Poslanecké sněmovny, kde získala 11,46 % preferenčních hlasů a přeskočila tak lídra kandidátky Martina Bursíka. V září roku 2008 byla zvolena místopředsedkyní Strany Zelených.

V roce 2009 kandidovala do Evropského parlamentu též za Stranu Zelených, získala 9 nominací krajů, první místo kandidátky však přenechala náměstkovi ministra životního prostředí Janu Dusíkovi. Do Evropského parlamentu nebyla zvolena, mnozí svádí neúspěch na neznalost pojmu biomasa v pořadu Jana Krause.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala tentokrát z 5. místa kandidátky Liberálně ekologické strany, ale neuspěla. V letošních volbách do Evropského parlamentu kandiduje jako členka LESu z 10. místa kandidátky Starostové (STAN) s regionálními partnery a TOP 09.

 

Zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kate%C5%99ina_Burs%C3%ADkov%C3%A1_Jacques


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!