www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Jana Kolaříková

Představujeme kandidátky do EP: Jana Kolaříková


Na pátém místě kandidátní listiny České pirátské strany je Jana Kolaříková.

Jana Kolaříková se narodila 30. září 1986 v Šumperku, ale poté vyrůstala v Jižních Čechách. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Poté, co si zkusila zaměstnání v řadě firmách v Jižních Čechách, začala studovat v Anglii obor Mezinárodní spolupráce a rozvoj. A také tam pracovala v neziskové organizaci Development Aid From People to People na postu promotéra dobrovolnictví a zástupce dobrovolníků v České republice. Poté se v rámci této organizace přesídlila do Malawi, kde zastávala pozici vedoucí školského sektoru. Pak se v roce 2012 vrátila zpět do České republiky, byla tu zaměstnána jako novinářka a kontaktní pracovník pro drogovou problematiku. Na Jihočeské Univerzitě studovala obor sociální a charitativní práce, který úspěšně dokončila v roce 2016.

V roce 2011 navázala spolupráci s Českou pirátskou stranou a v roce 2013 vstoupila do této strany. Nejprve byla místopředsedkyní Pirátů v Jihočeském kraji. V současné době je místopředsedkyní oblastního sdružení Strakonicko a je vedoucí Personálního odboru. Také bývala i krajskou koordinátorkou pro Jihočeský kraj do listopadu 2017. V letošním roce kandiduje do Evropského parlamentu, a to z pátého místa.

Zabývá se tématy sociální politice, vzdělávání, občanské angažovanosti. V Evropském parlamentu by chtěla upozornit na témata kvality potravin, waste managementu, lidských práv, zdraví a vzdělávání.

 

 

Zdroje: https://www.piratskelisty.cz/clanek-2327-jana-kolarikova-nejsme-smetiste-evropy-zaslouzime-si-stejnou-uroven-kvality-potravin-a-spotrebniho-zbozi, https://wiki.pirati.cz/lide/jana_kolarikova, https://www.pirati.cz/lide/jana-kolarikova/

 


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!