www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Gabriela Pecková

Představujeme kandidátky do EP: Gabriela Pecková


Až na 7. místě najdeme první ženu na společné kandidátce STAROSTOVÉ (STAN) s regionálními partnery a TOP 09. Je jí členka TOP 09 Gabriela Pecková.

Gabriela Pecková

  • TOP 09, 7. místo na kandidátce

Gabriela Pecková se narodila 19. ledna 1957 v Praze. Po absolvování pražského Gymnázia Karla Sladkovského nejprve rok pracovala jako pomocná síla v nemocnici Pod Petřínem, konkrétně na chirurgickém oddělení, poté se ale dostala na Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy, kde získala lékařský titul. Začala pracovat ve vědecké přípravě Výzkumného ústavu chorob revmatických. Má atestace z revmatologie a vnitřního lékařství.

Po jejich složení se věnovala medicíně Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Působila i na akademické půdě jako asistentka na Katedře revmatologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Následně se ubrala vlastní cestou a od roku 1994 provozovala soukromou ambulanci věnující se revmatologii a vnitřnímu lékařství a obdržela i statut centra biologické léčby. Přes své politické angažmá se ji věnuje stále, i když v omezené míře. Vzdělávala se ještě v oboru psychologie a politologie.

Do TOP 09 vstoupila v roce 2009. Mezi roky 2010 – 2017 byla poslankyní za TOP 09 za Hlavní město Prahu ve dvou volebních obdobích. V Poslanecké sněmovně působila v Zahraničním výboru a ve výboru pro sociální politiku, kde byla i místopředsedkyní. Angažovala se v Radě Evropy, kdy Sněmovnu zastupovala ve funkci místopředsedkyně Výboru pro ochranu a práva dětí, byla i členkou Výboru pro zdravotní, rodinné a sociální záležitosti a Výboru pro kulturu, vědu a vzdělání, kde se věnovala problematice kulturního dědictví UNESCO. Poté zastávala pozice místopředsedkyně pražské krajské organizace a místopředsedkyně Výboru regionální organizace za Prahu 3.

V květnu 2019 bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu rovněž za TOP 09. Věnuje se tematice sociální politiky – především problematice mezigenerační solidarity, rodiny, dětí a sexuálního obtěžování.

Zdroje:

https://www.top09.cz/volby/2019-evropsky-parlament/mudr-gabriela-peckova-25604.html

https://padesatprocent.cz/cz/predstavujeme-ceske-politicky-gabriela-peckova

http://gabriela-peckova.cz/#sekcia-uvod


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!