www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Eva Tichá

Představujeme kandidátky do EP: Eva Tichá


Eva Tichá, zastupitelka na Praze 6, kandiduje do Evropského parlamentu z osmého místa za Českou stranu pirátskou.

Eva Tichá je rodačka z Ústí nad Labem. Své vysokoškolské studium úspěšně absolvovala na Fakultě výrobně-ekonomické Vysoké školy ekonomické v Praze. Kromě toho byla i na stážích v USA týkající se obchodu, zemědělské výroby a marketingu, také si zdokonalila francouzštinu v Belgii a účastnila se školení pro manažery i ve Francii. A byla na praxi v obchodní farmaceutické firmě. Mezi lety 1991 – 1995 působila jako novinářka v České televizi a Českém rozhlasu. Poté rok byla tiskovou mluvčí Úřadu vlády ČR. A pak od roku 1997 deset let byla nejprve manažerkou Carrefour Česká republika, a.s. a Safina, a.s. A mezitím od roku 2000-2010 ještě jako OSVČ poskytovala poradenské služby. Následně se ale vrátila k profesi tiskové mluvčí Ministerstva kultury ČR a také zde vykonávala post spolu správkyně rozpočtu odboru vnějších vztahů. A doposud se profesně angažuje jako obchodní manažerka v Safex, spol. s r. o. a opět provozuje poradenské služby. Taktéž spolupracuje s občanským sdružením na Praze 6 Společnost pro obnovu památek Úštěcka. Rovněž se dlouhodobě podílí na působení v Českém zemědělském svazu.

Nejprve byla příznivkyní Pirátů, pak za ně v roce 2018 kandidovala v komunálních volbách a stala se zastupitelkou městské části Prahy 6. Letos za Piráty bude kandidovat i do Evropského parlamentu.

Věnovala se boji proti korupci v České filharmonii a Českém rozhlasu. V Evropském parlamentu by se chtěla zabývat problematice zemědělství. Jinak ji zajímají otázky waste managementu, hospodaření s majetkem a environmentální témata.

 

Zdroje: https://praha6.pirati.cz/lide/eva-ticha/, https://www.pirati.cz/lide/eva-ticha/, https://praha6.pirati.cz/lide/eva-ticha/, https://evropapotrebuje.cz/kandidati/eva-ticha/, https://www.piratskelisty.cz/upload/2949.pdf


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!