www.padesatprocent.cz › Představujeme kandidátky do EP: Dita Charanzová

Představujeme kandidátky do EP: Dita Charanzová


Chystáte se k volbám do Evropskéo parlamentu a ještě nevíte, kterou stranu volit či komu dát preferenční hlasy? Třeba Vám v rozhodování pomůže náš nový seriál o kandidátkách do EP.

Dita Charanzová

  • nestranička za ANO, lídryně kandidátky

Dita Charanzová se narodila 30. dubna 1975 v Praze. Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde v roce 2001 získala doktorský titul na Fakultě mezinárodních vztahu VŠE v Praze, a získala magisterský diplom na diplomatické akademii v Madridu.

Mezi lety 2000-2001 se podílela na diplomatické misi v Kosovu, v rámci OSCE a na EU Phare Programu. Poté se stala diplomatkou v diplomatických službách České republiky pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR celých následujících 8 let. V průběhu kterých 4 roky, 2005-2009, působila na stálém zastoupení ČR při EU, vedla jeden z týmů a 3 roky, 2012-2014, byla manažerkou televizního studia pro Radu Evropy ve Štrasburku. Také se jako OSVČ věnovala konzultacím a poradenským službám.

V roce 2014 byla zvolená poslankyní v Evropském parlamentu a stala se zde místopředsedkyní Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Je členkou evropské frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE), kde se v roce 2018 stala její místopředsedkyní. V březnu 2016 přebrala "Cenu poslanců Evropského parlamentu" a ocenění v rámci „New Europe 100“ projektu. Díky jejímu profesnímu zázemí jsou jí nejbližší témata mezinárodního obchodu, regionální politiky, vzdělávání, vědy, demokracie, ochrany spotřebitele a digitální ekonomiky.

Zdroje:

http://www.charanzova.cz/#politika

https://www.digitalni-cesko.eu/recnici-2019/dita-charanzova/

http://www.europarl.europa.eu/meps/en/124708/DITA_CHARANZOVA/cv#mep-card-content

https://www.info.cz/volby-2019-evropsky-parlament-kandidati


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!