www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Zuzana Kailová

Představujeme české političky: Zuzana Kailová


Další poslankyní za ČSSD, kterou Vám představíme, je Zuzana Kailová, která dlouhodobě působí také v komunální politice v Ústí nad Labem.

Zuzana Kailová (ČSSD)

  • poslankyně

Zuzana Kailová (*21. 7. 1974, Ústí nad Labem) je poslankyně Poslanecké sněmovny za ČSSD.

Vystudovala Střední zdravotnickou školu, obor zdravotní laborant. Poté ještě získala bakalářský titul na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně. Má několikaletou zkušenost v oblasti koordinování sociálních služeb v neziskové nevládní organizaci. Do politiky vstupuje v roce 2000, kdy se stává členkou České strany sociálně demokratické. V letech 2008 - 2014 působila jako náměstkyně primátora města Ústí nad Labem pro sociální oblast, školství, životní prostředí, cestovní ruch, kulturu a sport. V roce 2006 se stala členkou Zastupitelstva a Rady statutárního města Ústí nad Labem, kde působí doposud.

V červnu 2014 Poslanecká sněmovna žádala o vydání poslankyně Kailové k trestnímu stíháni, společně s primátorem Ústí nad Labem Vítem Mandíkem a radním Josefem Macíkem (oba ČSSD). Obvinění souviselo s projektem Vítání občánků, které pro město organizovala společnost Darothore. Podle policie totiž členové vedení města prostřednictvím své funkce umožnili získat společnosti majetkový prospěch a tím způsobili škodu městu. Sněmovna se však rozhodla, že poslankyni Kailovou nevydá.

Ve Sněmovně se věnuje sociální oblasti a životnímu prostředí.

Zdroje:

Zuzana Kailová - Wikipedie

www.zuzanakailova.cz

 


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!