www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Vlasta Bohdalová

Představujeme české političky: Vlasta Bohdalová


Vlasta Bohdalová je česká politička a bývalá pedagožka. Od roku 2006 až dodnes působí ve funkci poslankyně Poslanecké sněmovny PČR za ČSSD.

Vlasta Bohdalová (ČSSD)

  • poslankyně

Vlasta Bohdalová (nar. 18. 9. 1957 v Humpolci) vystudovala Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích. V letech 1980 – 1996 vyučovala český jazyk. Od roku 1990 je členkou ČSSD.

V letech 1996 – 1998 působila jako asistentka poslance Václava Svobody a poradkyně tehdejší místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petry Buzkové. V krajských volbách roku 2004 byla zvolena do Zastupitelstva Jihočeského kraje za ČSSD. Zastupitelkou Jihočeského kraje byla až do roku 2016. Ve volbách v roce 2006 byla zvolena do poslanecké sněmovny za ČSSD, kde působila do roku 2013. V roce 2013 poslanecký mandát neobhájila, ale do Sněmovny se vrátila v roce 2014 po rezignaci Jiřího Zimoly.

Jako poslankyně se věnuje především sociálním tématům, školství a bydlení, ale vyjadřuje se například i k tématu kybernetické bezpečnosti. V roce 2017 se jí podařilo prosadit do novely školského zákona ustanovení o tom, že stát bude v některých případech platit za doktorandy zdravotní a sociální pojištění. Také se vyjadřovala k návrhu kariérního řádu učitelů, podpořila tzv. pamlskovou vyhlášku, pracovní smlouvy na dobu neurčitou pro pedagogy nebo přijímání dětí do mateřských škol již od věku dvou let a zabývá se tématem podpory učňovského školství. Vyjadřuje se i k postavení žen ve společnosti a aktivně se účastní debaty o kvótách.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlasta_Bohdalov%C3%A1

http://vlastabohdalova.cz/

http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=5447


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!