www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Renata Chmelová

Představujeme české političky: Renata Chmelová


Renata Chmelová je česká manažerka a politička, senátorka za Prahu 10 a zastupitelka městské části Praha 10.

Renata Chmelová (BEZ PP za KDU-ČSL)

  • senátorka

Renata Chmelová (nar. 17. 2. 1971 v Praze) byla zvolena do Senátu za obvod č. 22 – Praha 10 jako nestranička za KDU-ČSL v roce 2016.

Vystudovala obor automatizační technika na Střední průmyslové škole elektrotechnické V úžlabině v Praze 10. Pracovala jako operátorka grafického informačního systému v Útvaru hlavního architekta Hl. města Prahy, později v marketingu ve velkoobchodu s výpočetní technikou ELKO a poté v oblasti výzkumu médií ve společnosti AISA media. Dále pracovala jako marketingová manažerka ve společnosti PragoData a v letech 1997 – 2002 působila na manažerských pozicích v Asseco Solutions. Od roku 2002 do roku 2009 se věnovala péči o děti a poté se vrátila do společnosti Asseco Solutions, kde rok pracovala jako asistentka vývojového ředitele. Poté působila jako výkonná ředitelka ekologické organizace Arnika. Od roku 2015 se věnuje jako OSVČ koordinaci participačních projektů, například projektů Společně pro Desítku nebo Trojmezí.

Od roku 2014 působí jako zastupitelka městské části Praha 10. Zvolena byla jako lídryně nezávislé kandidátky „VLASTA - koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES“. Je členkou kontrolního výboru zastupitelstva městské části a komise územního rozvoje a komise bytové politiky rady městské části.

V roce 2016 byla zvolena do Senátu jako nestranička navržená KDU-ČSL za koalici „Chmelová do senátu – Vlasta: občané Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů a Desítky pro domácí“. Jako senátorka se specializuje na oblast územního plánování, tvorbu strategických městských plánů a na zapojování veřejnosti do rozhodování. Chce být mluvčí například neziskových organizací, sportovců, seniorů nebo mladých lidí, podporovat zdravé město a volný pohyb lidí krajinou, bojovat za finančně dostupné bydlení a systémové financování sportuj, hájit zájmy Prahy 10, Dubče a Štěrbohol, zapojovat občany do debat o územním plánu Hlavního města Prahy nebo za zákonné rozšíření pravomocí kontrolních výborů zastupitelstev. Intenzivně se zapojuje do debaty o zákoně o registru smluv, který připomínkovala. Angažovala se ve věci zmírnění tzv. „pamlskové vyhlášky“ na základních školách a podpořila zákaz kouření v restauracích.

V roce 2017 vyvěsila na své kanceláři tibetskou vlajku.

Zdroje:

Renata Chmelová

Wikipedie - Renata Chmelová


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

leden 292019

Máte na to! Staňte se úspěšnou političkou

Workshop pro političky zdarma