www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Miroslava Strnadlová

Představujeme české političky: Miroslava Strnadlová


Miroslava Strnadlová je poslankyní za ČSSD od roku 2010.

Miroslava Strnadlová (ČSSD)

  • poslankyně

Miroslava Strnadlová se narodila 20. listopadu 1954 ve Zlíně. Vystudovala střední odborné učiliště s maturitou a poté 16 let pracovala jako prodavačka vedoucích prodejen. Následně tři roky působila jako OSVČ ve společnosti Student Servis. Od roku 1992 je soukromou podnikatelkou.

Do politiky vstupuje v roce 1994, kdy se stává členkou ČSSD. Ve straně působí jako členka Ústředního výkonného výboru a zlínského městského okresního a výkonného výboru. Je rovněž místopředsedkyní krajského volebního výboru Zlínského kraje. Roku 2002 byla zvolena do Zastupitelstva města Zlína. Poslankyní Parlamentu se stává v roce 2010, kdy na poslaneckém postu nahradila Zdeňka Škromacha, který se stal senátorem. Mandát roku 2013 obhájila.

Mezi její programové priority patří: podpora zaměstnanosti a pomoc nezaměstnaným, sociální zajištění pro důstojný život, budování sociálního státu přátelského k rodinám s dětmi, sociální a zdravotní služby ve prospěch kvality života a zvýšení sociální úlohy státu, krajů a obcí.

Byla předkladatelkou novel zákonů o výkonu ústavní výchovy, o obcích, o státní sociální podpoře a o specifických zdravotních službách. Všechny tyto novely byly schváleny.

Zdroje:

www.strnadlova.eu

web PS PČR - Miroslava Strnadlová


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!