www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Markéta Wernerová

Představujeme české političky: Markéta Wernerová


Markéta Wernerová je poslankyní za ČSSD od roku 2013.

Markéta Wernerová (ČSSD)

  • poslankyně

Markéta Wernerová se narodila 2. srpna 1983 a patří tak mezi nejmladší české političky.

Od roku 2008 působí jako jednatelka Karlovarských bahenních lázní. Rovněž čtyři roky pracovala jako asistentka poslance Jaroslava Fialy (ČSSD). Vstupuje do politiky velmi mladá – v 17 se stává členkou ČSSD. Roku 2002 (v té době ji bylo 19) kandiduje v komunálních volbách jako nestranička za ČSSD do Zastupitelstva města Karlovy Vary, ale neuspěla.

Jako členka ČSSD kandiduje do zastupitelstva města znovu v roce 2006, tentokrát úspěšně. Mandát obhájila i v roce 2010. Roku 2008 má ambice dostat se do vyšší politiky a kandiduje v krajských volbách za ČSSD do Zastupitelstva Karlovarského kraje. Uspěla však až v krajských volbách v roce 2012, kdy se stala nejmladší zastupitelkou za Karlovarský kraj.

Do Poslanecké sněmovny se dostala v roce 2013, kdy kandidovala za ČSSD v Karlovarském kraji. Je členkou Ústavně právního výboru a Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Mezi její priority v politice patří zvýšení možnosti pracovního uplatnění na trhu práce, změna pohledu výrobců levných potravin, návrat lázeňství mezi priority úhrad zdravotních pojišťoven, změna systému půjček a změna financování sportu. Byla jednou z předkladatelek Novely zákona o nákladní s bezpečnostním materiálem. Tento zákon byl schválen.

Zdroje:

Facebook Markéty Wernerové

www.psp.cz


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen