www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Kristýna Zelienková

Představujeme české političky: Kristýna Zelienková


Kristýna Zelienková byla zvolena poslankyní za ANO, ze kterého pro neshody týkající se směřování strany vystoupila.
  • poslankyně

Poslankyně parlamentu ČR (zvolena v roce 2013) a bývalá zastupitelka města Beroun. Vystudovala Management cestovního ruchu na univerzitě J. A. Komenského. V oboru cestovního ruchu pracuje od roku 2001, zkušenosti z velké častí získala ve světových hotelových řetězcích v USA, a v současnosti se specializuje na školení hotelového personálu a zkvalitňování hotelových služeb. Sama založila společnost Czech Hotel Consulting.

Do roku 2016 působila jako místopředsedkyně pro Středočeský jako členka politického hnutí ANO, ze kterého z důvodu neshod týkajících se politického směřování strany a různých mediálních skandálů vystoupila. Působí jako členka delegace Rady Evropy. V dubnu 2017 vstoupila do TOP 09 a ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 bude lídryní strany za Zlínský kraj.

Hodnoty, které Zelienková s TOP 09 sdílí, jsou čitelnost, konzistentnost a proevropské myšlení. Při spolupráci s TOP 09 očekává zejména větší vliv při prosazování změn. Aktivně se zabývá problematikou migrační krize a během svého mandátu v poslanecké sněmovně prosadila například zrušení převodu exekucí z poplatků za odvoz odpadu z rodičů na děti.

Zdroje:

PSP ČR

Naši politici

TOP 09

 

 


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen