www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Kateřina Valachová

Představujeme české političky: Kateřina Valachová


Třetí a zatím poslední ministryní současné vlády je Kateřina Valachová, ministryně školství.

Kateřina Valachová (ČSSD)

Kateřina Valachová (*15. září 1976 v Brně) byla v červnu 2015 po odvolání Marcela Chládka jmenována ministryní školství, mládeže a tělovýchovy. Vystudovala právo na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na ústavní právo, teorii práva a správní právo. Do roku 2014 externě vyučovala na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Po studiích pracovala dva roky jako právnička na Magistrátu města Brna. Poté přešla do Kanceláře veřejného ochránce práv, kde pracovala mezi lety 2002 až 2012. V tomto období zastávala funkci vedoucí právního odboru pod ombudsmany Otakarem Motejlem a Pavlem Varvařovským.

Od roku 2013 do 2014 byla ředitelkou legislativního odboru v Kanceláři Senátu Parlamentu ČR. Následně se stala náměstkyní pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu u ministra Jiřího Dienstbiera, zároveň zastávala pozici místopředsedkyně Legislativní rady vlády.

Jako náměstkyně pro lidská práva se zapojila do přípravy zákona o státní službě a byla členkou komise, která rozhodovala o výběru náměstka pro státní službu. Během dosavadního působení na pozici ministryně školství stihla prosadit inkluzivní vzdělávání a to především začleňování handicapovaných dětí do tříd se zdravými dětmi. Pro příští rok by ráda navýšila platy zaměstnanců a zaměstnankyň ve školství o 13 miliard, což by mělo podle Valachové vést ke zkvalitnění českého školství.

Zdroje:

http://www.denik.cz/z_domova/valachova-chci-13-miliard-a-odklad-inkluze-nepodepisu-20160211.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kate%C5%99ina_Valachov%C3%A1

http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/katerina-valachova-131857/

https://www.cssd.cz/nasi-lide/katerina-valachova/


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!