www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Karla Šlechtová

Představujeme české političky: Karla Šlechtová


Druhou ministryní současné vlády je Karla Šlechtová, která vede ministerstvo pro místní rozvoj. Přečtěte si její medailonek.

Karla Šlechtová (nezávislá)

  • ministryně pro místní rozvoj (od 8. 10. 2014)

Karla Šlechtová se narodila 22. 5. 1977 v Karlových Varech. V roce 2001 získala inženýrský titul v oboru podnikový management a finance, který studovala na ekonomické fakultě Západočeské Univerzity v Plzni. Taktéž získala certifikát z mezinárodního kurzu, který absolvovala na nizozemské Arnhem Business School.

Šlechtová má bohaté manažerské zkušenosti. Již při studiu pracovala jako projektová manažerka pro pražskou společnost Czech Business Leaders Forum. V letech 2001 až 2004 pobývala v Belgii, kde působila jako koordinátorka projektových portfolií pro organizaci CSR Europe. Po návratu do Prahy byla zaměstnána v Evropském centru pro veřejnou správu, kde působila jako projektová manažerka. Pět let taktéž působila jako senior konzultantka v poradenské společnosti Deloitte.

Začátkem roku 2011 nastoupila na Ministerstvo pro místní rozvoj. Zde působila jako ředitelka odboru přípravy programového období 2014 – 2020. Taktéž vykonávala pozice zástupkyně ředitele odboru evropských záležitostí, vedoucí oddělení kohezní politiky a vedoucí samostatného oddělení průřezových činností. V červnu 2014 nastoupila do Úřadu vlády ČR, kde vykonávala funkci ředitelky odboru EU fondů v rámci Sekce pro evropské záležitosti.

Ministryní pro místní rozvoj se stává 8. 10. 2014. Na tuto pozici ji jmenovalo hnutí ANO. Její předchůdkyní byla Věra Jourová, která nyní působí jako česká eurokomisařka. Karla Šlechtová ovládá 5 jazyků a to angličtinu, němčinu, francouzštinu, holandštinu a bulharštinu.

Zdroje:

www.vlada.cz

www.wikipedie.cz
Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání