www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Jaromíra Vítková

Představujeme české političky: Jaromíra Vítková


Další senátorkou za KDU-ČSL je Jaromíra Vítková, zvolená v roce 2016.

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL)

  • senátorka

Jaromíra Vítková (nar. 6. 8. 1957 v Boskovicích) je česká politička, senátorka za Blansko, zastupitelka Jihomoravského kraje a členka KDU-ČSL. Do konce roku 2016 působila jako místostarostka města Boskovice. V roce 2016 byla zvolena do Senátu za obvod č. 49 – Blansko za KDU-ČSL.

Vystudovala Agronomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně, kde získala titul Ing. Pracovala v zemědělství a po roce 1989 na Referátu životního prostředí Okresního úřadu Blansko jako vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Boskovicích a později jako vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna.

V roce 1990 vstoupila do ČSL, ze které se později stala KDU-ČSL. Je předsedkyní městské organizace KDU-ČSL v Boskovicích místopředsedkyní okresního výboru Blansko a členkou krajského výboru Brno. Od roku 1998 až dosud je zastupitelkou města Boskovice. V roce 2012 byla zvolena do zastupitelstva Jihomoravského kraje, kde působí dodnes, aktuálně jako členka Výboru pro regionální rozvoj, členka Rady pro rozvoj lidských zdrojů a předsedkyně Komise pro sociální věci a rodinu.

V roce 2010 a 2013 neúspěšně kandidovala do Poslanecké sněmovny. V roce 2016 byla zvolena do Senátu za KDU-ČSL. Angažovala se v problematice tzv. „pamlskové vyhlášky“. Tu navrhla upravit podle požadavků základních škol, jejichž ředitelů a ředitelek se zeptala na praktické zkušenosti s touto vyhláškou. Dále se angažuje v urychlení výstavby dálnice D 43.

Zdroje:

Jaromíra Vítková

Wikipedie - Jaromíra Vítková

Senát - Jaromíra Vítková

 

 


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!