www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Ivana Dobešová

Představujeme české političky: Ivana Dobešová


V dnešním medailonku představíme poslankyni za hnutí ANO, Ivanu Dobešovou.

Ivana Dobešová (ANO)

  • poslankyně

Ivana Dobešová promovala v roce 1984 na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Poté si rozšířila svoje vzdělání bakalářským studiem v oboru školský management na Karlově univerzitě v Praze. Od roku 1984 pracuje ve školství. Nejprve byla pedagožkou na různých středních školách a od roku 2000 se stala ředitelkou Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově.

Nikdy nebyla členkou žádné politické strany. V roce 2012 se zúčastnila voleb do Senátu PČR, ve kterých kandidovala jako nestraník za hnutí ANO 2011 v obvodu Benešov. Do druhého kola voleb se nedostala. V roce 2013 ve volbách do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR kandidovala opět jako nestraník za hnutí ANO 2011 ve Středočeském kraji. V těchto volbách uspěla a do Sněmovny se dostala.

Působí jako zástupkyně středních zemědělských škol z ČR při jednáních asociace zemědělských škol v rámci Evropské unie s názvem Europea International. V roce 2009 v rámci předsednictví ČR v EU j spolu se svými kolegy organizovala zasedání v ČR, které bylo určeno pro delegáty této evropské asociace a tři evropské šampionáty pro středoškolskou zemědělskou mládež.

Zdroje:

Wikipedie Ivana Dobešová

Naši politici - Ivana Dobešová


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen