www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Dana Váhalová

Představujeme české političky: Dana Váhalová


Dana Váhalová je dlouholetou členkou ČSSD a od roku 2010 i poslankyní za tuto stranu.

Dana Váhalová (ČSSD)

  • poslankyně

Dana Váhalová se narodila 28. května 1966 ve Vsetíně. Je absolventkou Filozofické fakulty Ostravské univerzity, obor sociální práce s poradenským zaměřením na katedře psychologie a sociální práce. Vystřídala různá zaměstnání – pracovala jako zaměstnanec státního statku či bezpečnostní agentury. Od roku 1992 soukromě podniká v oboru nákupu a prodeje zboží a je také spolumajitelkou autolakovny.

Do ČSSD vstupuje v roce 1998. Roku 2004 byla zvolena do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Krajskou zastupitelkou byla do roku 2012. Roku 2009 kandidovala na sjezdu ČSSD do funkce místopředsedkyně strany, ale neuspěla. Roku 2010 byla zvolena poslankyní Parlamentu za Moravskoslezský kraj, roku 2013 mandát obhájila. Roku 2014 neúspěšně kandidovala ve volbách do Evropského parlamentu.

Je členkou komise pro zemědělství a venkov, působí v Sociálním a Zahraničním výboru. Zaměřuje se na oblast sociální politiky kraje. Chce se zabývat problematikou stárnoucí populace a zabránění převodů Domovů pro seniory stejným způsobem jako převody bytových fondů na obce, kdy ty se jich z důvodu velké nákladovosti zbavily privatizací. Také se zabývá protidrogovou politikou a prevencí sociálně patologických jevů u dětí a mládeže.

V současné době (2016) vede delegaci Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Zdoje:

www.cssd.cz

www.vahalova.cz

www.nasipolitici.cz

www.cssdnovyjicin.cz


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání