www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Anna Hubáčková

Představujeme české političky: Anna Hubáčková


Než budou připraveny medailonky nově zvolených poslankyň, představíme Vám další důležité ženy české politiky - senátorky. Dnes to bude Anna Hubáčková.

Anna Hubáčková (BEZ PP, zvolena za KDU-ČSL)

  • senátorka

Anna Hubáčková (nar. 6. 9. 1957 v Ratíškovicích) je česká politička a bývalá úřednice. V roce 2016 byla zvolena do Senátu za obvod č. 79 – Hodonín jako nestranička za KDU-ČSL.

Vystudovala Gymnázium Hodonín a následně Fakultu stavební Vysokého učení technického v Brně s titulem inženýr a později ještě bakalářský obor Místní správa na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Po skončení studia pracovala na pozici vedoucí referátu životního prostředí Okresního úřadu Hodonín, kde se zaměřovala na kvalitu vod. Od roku 2001 působila na pozici vedoucí Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde se věnovala všem oblastem životního prostředí. Je jednatelkou společnosti Baník Ratíškovice a členkou dozorčí rady akciové společnosti Vodovody a kanalizace Hodonín. V roce 2005 jí byla udělena Cena ministra životního prostředí za dlouholetou práci pro životní prostředí Jihomoravského kraje.

V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena zastupitelkou obce Ratíškovice na Hodonínsku jako nestranička a zároveň lídryně místní kandidátky za KDU-ČSL. V roce 2014 byla zvolena do funkce starostky obce Ratíškovice a v roce 2016 se stala senátorkou za Hodonín.

Jako senátorka se věnuje tématu životního prostředí a ekologie, například hospodaření s vodou a zadržování vody v krajině. Zajímá se o sociální témata, jako je dlouhodobá nezaměstnanost a život seniorů. Podporuje startovací byty a navyšování míst ve školkách. Prosazuje razantnější boj se suchem a podporuje zájem mladých lidí o folklór.

Zdroje:

Wikipedie - Anna Hubáčková

Anna Hubáčková


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

prosinec 102023

Perníčky s poselstvím

Happening na podporu veřejně aktivních žen