www.padesatprocent.cz › Představujeme české političky: Alena Nohavová

Představujeme české političky: Alena Nohavová


Pokračujeme v seriálu o českých poslankyních, ve kterém vám dnes představujeme Alenu Nohavovou.

Alena Nohavová (KSČM)

  • poslankyně
  • zastupitelka Jihočeského kraje 

Alena Nohavová se narodila 7. dubna 1960 v Českých Budějovicích. Od dětství se věnovala sportovní gymnastice. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Soběslavi. Od 80. let pracuje jako učitelka v mateřské školce v Třeboni. Je také soukromou podnikatelkou v oblasti ubytovacích služeb. Od roku 2009 je členkou dozorčí rady Nemocnice Dačice, a.s.

V komunálních volbách v roce 2002 kandiduje za KSČM do zastupitelstva města Třeboně, ale bohužel neúspěšně. Mandát zastupitelky pak nezískává ani v následujících dvou volbách. Rok 2008 je pro ní úspěšný – stává se krajskou zastupitelkou Jihočeského kraje. Mandát pak úspěšně obhajuje ve volbách v roce 2012. Od března 2013 je neuvolněnou radní Jihočeského kraje. Roku 2013 pak byla zvolena poslankyní za KSČM (druhé místo) a na pozici radní rezignovala.

Vzhledem k její učitelské profesi mezi její hlavní priority v politice patří vyšší investice do vzdělání, sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Zároveň je odpůrkyní rozšiřování gymnázií a středních škol na úkor učilišť a odborných škol z důvodu nedostatku některých manuálních profesí. Mezi její další priority patří ochrana důstojného stáří, podpora všelidového referenda a podpora bezplatné a bezpoplatkové zdravotní péče pro občany se zdravotním pojištěním.

Zdroje:

Wikipedie

Naši politici - Alena Nohavová


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

listopad 232017
leden 152018
březen 212018