www.padesatprocent.cz › Prací v neziskovce jsem našla mnohem víc, než jsem hledala

Prací v neziskovce jsem našla mnohem víc, než jsem hledala


"Na práci v neziskovce mne baví rozmanitost, svoboda, výsledky, klienti, poslání, potřebnost... Našla jsem mnohem víc, než jsem hledala," říká Žaneta Salátová, ředitelka Mateřského a Dobrovolnického centra, se kterou se můžete setkat na motivačním setkání 2. října v Karlových Varech.

Žaneta Salátová je máma dvou dětí a ředitelka Mateřského a Dobrovolnického centra Karlovy Vary. Konkurz vyhrála před sedmi lety a jak sama říká, od té doby prožívá celá její rodina a široké okolí neustálé dobrodružství. Svou práci miluje a nikdy by neměnila. Centrum má sice cca 10 plných úvazku a mnoho externích pracovníků a dobrovolníků, přesto si Žaneta nepotrpí na "ředitelku" a když je potřeba navlékne kostým nebo chytne hadr a koště.

Jak jste se dostala k práci v neziskové organizaci?

Po rodičovské dovolené jsem se již nechtěla vrátit do „komerčního světa“ marketingu. Přála jsem si, aby mnou odvedená práce měla ještě nějakou přidanou hodnotu. A to nejen pomáhat konkrétním lidem, ale i vůči naší obci a společnosti vůbec. Zní to jako klišé, ale je to tak. Vyhrála jsem tedy výběrové řízení na ředitelku Mateřského a Dobrovolnického centra.

Co Vás na této práci baví a co považujte za své největší úspěchy?

Rozmanitost, svoboda, výsledky, klienti, poslání, potřebnost, spolupracující organizace, spolupracovníci, dobrovolníci, akce a reakce... Našla jsem mnohem víc, než jsem hledala.  A největší úspěchy? Významné rozšíření služeb a akce, které jsou hojně navštěvované (kulturní, sportovní, dobročinné, vzdělávací, volnočasové...). To, že dokážeme rozjet mnoho aktivit, které jsou žádané a potřebné a hlavně to, že je dokážeme udržet. To vše jsou ty největší úspěchy, ale samozřejmě nejen moje. Je to práce celého týmu.

Jak se Vám daří slaďovat Váš rodinný a pracovní život?

Velmi dobře. Zapojila jsem celou rodinu a baví nás to. To bych v jiné práci asi nemohla.

Považujete za důležité zapojení žen do veřejného života, ať již občanského sektoru nebo politické sféry? Pokud ano, proč?

Ano. Určitě bych se nepouštěla do polemiky, v čem jsou ženy lepší apod. Ani to nevím. Jen znám mnoho žen, které jsou velmi inteligentní, pracovité a mají zajímavý pohled na svět a dění kolem sebe. Mají prostě společnosti co nabídnout.

Co byste poradila ženám, které by rády začaly ovlivňovat dění kolem sebe?

Nemám moc ve zvyku někomu radit, ale občas se mi zdá, že potřebují podpořit a pomoc. Pomoc při rozhodnutí, hledání možností a naplánovat konkrétní kroky, pomoc eliminovat možná rizika apod. Některé ženy to nepotřebují, jiné to hledají u svých blízkých a jiné chtějí někoho nestranného. Jako osobní a profesní kouč jim ráda pomohu.

Rozhovor vznikl v rámci projektu "Zapojte se!".


Sdílejte s přáteliŽaneta Salátová - ředitelka Mateřského a Dobrovolnického centra   (fotek: 6)

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!

Kalendář akcí

březen 52024
březen 122024
březen 142024
březen 192024

Města a obce pro všechny

diskusní setkání