www.padesatprocent.cz › Pozvánka na tiskovou konferenci koalice Social Watch

Pozvánka na tiskovou konferenci koalice Social Watch


Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci české koalice Social Watch, na které bude prezentována nová monitorovací zpráva za uplynulý rok. Akce se koná 14.8.2012 od 10:00 v HUB Praha. Podrobnosti naleznete v pozvánce.

Česká republika se řítí do smrtící spirály

V daňových rájích mizí až 140 miliard Kč, stát tím přichází o 40 miliard Kč ročně na daních a o desítky tisíc pracovních míst.

Vláda řeší výpadky v rozpočtu zvyšováním DPH a snižováním sociálních výdajů. „Úsporná“ opatření nejvíce dopadají na seniory a matky s dětmi.

Zadluženost českých domácností dramaticky roste – aktuální počet exekucí přesahuje 2,23 miliony!

Tyto a mnoho dalších informací můžete získat v nové monitorovací zprávě české koalice Social Watch hodnotící rok 2011 v České republice. Zpráva bude představena na tiskové konferenci, která se uskuteční v úterý 14. 8. 2012 od 10:00 v prostorách HUB Praha, Drtinova 10, Praha 5.

Vystoupí:

Ilona Švihlíková (ekonomika), Tomáš Tožička (rozvojová a daňová problematika), Marcela Adamusová (genderové nerovnosti), Milan Štefanec (životní prostředí)

Social Watch je mezinárodní lidskoprávní síť, ke které se hlásí více než 700 nevládních organizací ze 70 zemí světa. Posláním koalice je nezávislé sledování vývoje a nedostatků v boji proti chudobě a za rovnost mužů a žen. Českou Social watch tvoří v současnosti tyto organizace: Ekumenická akademie Praha, Fórum 50 %, Gender Studies, Masarykova demokratická akademie, NESEHNUTÍ a Trast pro ekonomiku a společnost. Více informací o činnosti koalice naleznete na webu: www.socialwatch.cz a www.socialwatch.org

logo_oplzz.gif


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!