www.padesatprocent.cz › Očima českých političek: Hana Škodová

Očima českých političek: Hana Škodová

Přinášíme poslední z minisérie rozhovorů o zkušenostech českých političek. Tentokrát s Hanou Škodovou, starostkou města Hrotovice.

Jak jste se dostala k tomu, že se věnujete politice?

Formulovala bych to jinak. Nevěnuji se politice, ale pracuji pro město, ve kterém jsem se narodila a ve kterém od narození žiji. A pro lidi v něm.

Co vám vaše práce pro město bere a co vám přináší?

Přináší mi to určitě radost, když vidím spokojené občany. A co se týká toho, co mi to bere, tak je to svým způsobem soukromí.

Kdy jste si řekla, že něco se povedlo a celé to má smysl?

Nechtěla bych vyjmenovávat jednotlivé věci. Víceméně obecně cítím vnitřní uspokojení, že se město někam posunulo. A obecně, že naše město je dobré místo pro život.

V ČR je v politice míň žen než mužů, to je fakt. Máte pocit, že to má nějaký vliv na vykonávání politiky?

Co se týká osobní zkušenosti, tak z okolí ani ze strany mužů jsem nikdy nepocítila, že by se ke mně chovali jinak než k muži starostovi. Každopádně pohled ženy je vždycky jiný než muže a naopak. Pokud je to vyvážené, je to vždycky lepší než když jeden prvek – ať už ženský, nebo mužský – převládá. To je zkušenost, kterou mám i ze svého předchozího zaměstnání a dokážu to srovnat. Je to tak, že žena má trošku jiný pohled na některé řešení záležitostí než muž a naopak. Takže ta vyváženost je určitě vždycky dobrá. Tak jako v rodině.

Ptala se Jana Radovanovičová.


Sdílejte s přáteli

Newsletter

Získejte aktuální informace o dění ve světě politiky a o akcích Fóra 50 %.

Kurzy a služby

Objednejte si naše kurzy, facilitaci, konzultace či genderovou expertízu.

Chci podpořit fórum 50 %

Sami si zvolte variantu Vaší podpory. Děkujeme!